„Z książką za pan brat”

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

9 stycznia 2023

Z książką za pan brat

Uczniowie z klas I-III są w trakcie realizacji zadań z innowacji pt. ”Z książką za pan brat”. Głównym celem jest propagowanie czytelnictwa oraz rozwijanie kompetencji czytelniczych wśród dzieci.

Zadanie „Mały Czytelnik”:

Dzieci z klas II i III mają za zadanie czytać w domu dowolną książkę w każdym miesiącu i uzupełniać kartę czytelniczą. Zadanie trwa od października  2022 r. do maja 2023 r.

Zadanie „Poczytaj nam”:

Zadanie dotyczy wszystkich uczniów z klas I-III. Raz w tygodniu nauczyciel lub zaproszony gość głośno czyta w klasie przez 10 minut wybraną przez dzieci książkę. Zadanie trwa od października  2022 r. do maja 2023 r.

Zadanie „Pasowanie na czytelnika”:

Uroczyste pasowanie na czytelnika uczniów z klas pierwszych; wypożyczenie pierwszej książki.

A oto efekty naszych działań:

Zadanie "Plakat na temat ciekawej książki".

Uczniowie mieli do wykonania plakat nt. dowolnej książki, który miałby zachęcać do przeczytania wybranej przez nich literatury. Z najpiękniejszych prac zrobiono wystawkę na korytarzu szkolnym. 

 

Zadanie „Pasowanie na Czytelnika w Gminnej Bibliotece Publicznej”

 We wtorek, 9 maja, w Gminnej Bibliotece Publicznej, odbyło się Pasowanie na Czytelnika uczniów z klas pierwszych. Bardzo serdecznie dziękujemy Pani Dyrektor Annie Skoniecznej- Zambroń za zaproszenie oraz za upominki w postaci książek i zakładek.

ZDJĘCIA

Zadanie „Spotkanie z autorem”

Pod koniec roku szkolnego w naszej szkole odbyło się potkanie z autorem książek dla dzieci i młodzieży- p. Grzegorzem Kasdepke w ramach Letniego Pikniku Literackiego, zorganizowanego przez Gminną Bibliotekę Publiczną z Małkini Górnej. Na to wydarzenie zostali zaproszeni wszyscy uczniowie z klas 1-3 z całej gminy. Dla dzieci było przygotowanych mnóstwo atrakcji takich, jak zabawa z animatorem, fotobudka, gry i zabawy, malowanie twarzy, poczęstunek oraz spektakl teatralny pt. „Tuwim kontra Brzechwa”.

Zdjęcia

p. Edyta Przesmycka