Rok szkolny 2023/2024

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - Wycieczka klas 7 do WFDiF
17 maja 2024

Wycieczka klas 7 do WFDiF

We wtorek 7 maja klasy 7a i 7b wraz z opiekunami p. Joanną Zarębą, A. Przywoźną i J. Rydzewską udały się na wycieczkę do Warszawy. Pierwszym punktem była projekcja dokumentu „Budda. Dzieciak ‘98” – filmu o jednym z najsłynniejszych polskich influencerów. Kamil Labudda, znany w Internecie jako „Budda” opowiadał o niezwykłej mocy Internetu, ambicjach i sile charakteru, a także pomyśle na siebie.

Czytaj więcej o: Wycieczka klas 7 do WFDiF
Przejdź do - Pierwsza pomoc
16 maja 2024

Pierwsza pomoc

W naszej szkole, w klasach I-III zostały przeprowadzone zajęcia z pierwszej pomocy. Dzieci z ciekawością i zainteresowaniem chłonęły tę niełatwą wiedzę oraz z zaangażowaniem wykonywały czynności praktyczne: układały kolegów i koleżanki w pozycji bocznej ustalonej i wykonywały uciski na fantomach. Z zajęć dzieci wyszły z zadowoleniem i przekonaniem, że potrafiłyby poradzić sobie w trudnej sytuacji. 

p. Dorota Sobieska
Przejdź do - UCHWALENIE KONSTYTUCJI 3 MAJA
10 maja 2024

UCHWALENIE KONSTYTUCJI 3 MAJA

W dniu 7 maja 2024 roku w Szkole Podstawowej im. Fryderyka Chopina w Małkini Górnej odbył się apel szkolny z okazji święta Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Apel został zorganizowany przez klasę 6b pod opieką pani Agaty Ciołkowskiej oraz pani Jolanty Krajewskiej.

Julia Zawisza ucz. kl. VI b
Czytaj więcej o: UCHWALENIE KONSTYTUCJI 3 MAJA
Przejdź do - Wycieczka kl. 1a i 1b
10 maja 2024

Wycieczka kl. 1a i 1b

Dnia 8.05.2024 r. klasy 1a i 1b były na wycieczce w Białymstoku. Już od rana dopisywała nam pogoda i humory. Pierwszym punktem wycieczki była wizyta w sali zabaw Fabryka Misia, gdzie czekało na nich wiele atrakcji. Na wspólnej zabawie szybko minęły dwie godziny.

p. Beata Starzyńska
Czytaj więcej o: Wycieczka kl. 1a i 1b
25 kwietnia 2024

DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

Znajomość języków przynosi wiele korzyści i otwiera drzwi do nieskończonych możliwości. Dzięki znajomości języków obcych możemy poznawać fascynujące kraje, ludzi, ich tradycje, historię i kulturę. Możemy lepiej zrozumieć odmienność i różnorodność innych narodów. W dniu 23 kwietnia w naszej szkole odbył się Dzień Języków Obcych.  W tym roku szkolnym przebiegał on w kilku etapach.

 

Zespół Języków Obcych
Czytaj więcej o: DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH
Przejdź do - Marsz ekologiczny
24 kwietnia 2024

Marsz ekologiczny

W dniu 23 kwietnia 2024 r. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 im. Fryderyka Chopina przeszli ulicami naszej miejscowości w marszu ekologicznym z okazji Dnia Ziemi. Przygotowaliśmy plakaty, kwiaty, transparenty z hasłami ekologicznymi, które miały na celu promowanie zachowań przyjaznych dla środowiska oraz szerzenie świadomości ekologicznej. Mamy nadzieję, że akcja skłoniła do refleksji nad rolą, jaką powinien pełnić człowiek w świecie przyrody.
Serdecznie dziękujemy policjantom z Komisariatu Policji w Małkini Górnej za pomoc i wsparcie oraz zadbanie o nasze wspólne bezpieczeństwo podczas marszu.

Uczniowie SP nr 2
Przejdź do - Mam talent!
19 kwietnia 2024

Mam talent!

W naszej szkole 16 kwietnia odbył się pierwszy taki konkurs „Mam Talent!”. Uczestnicy świetnie zaprezentowali swoje umiejętności, a przedstawienia były zrobione na wysokim poziomie. Każdy z biorących udział w wydarzeniu wykazał się odwagą, prezentując swoje talenty, które bardzo zachwyciły nasze jury. Dziękujemy jeszcze raz wszystkim uczestnikom i gratulujemy wygranym, a finalnie wyniki prezentują się w ten sposób:

????1 MIEJSCE – Mateusz Wiśniewski, klasa 8B, gra na pianinie

????2 MIEJSCE – Zuzanna Żukowska, Pola Lipska, Gabriela Dobrowolska, klasa 7A, taniec hip-hop

????3 MIEJSCE – Nikola Pasztaleniec, Patrycja Brzozowska, klasa 6B, taniec.

Przejdź do - Wycieczka do Warszawy klasy 8a i 8b.
15 kwietnia 2024

Wycieczka do Warszawy klasy 8a i 8b.

Piątek, 12.04.2024 r,. uczniowie klas ósmych spędzili na wycieczce w Warszawie. Głównym punktem dnia były warsztaty charakteryzacji w Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych. Uczniowie zapoznali się z pracą charakteryzatora na planie filmowym: jak aktora odmłodzić, postarzyć, dostosować wygląd do epoki historycznej, do rodzaju filmu. Uczniowie mieli okazję wypróbować te techniki na sobie. Kolejnym interesującym wydarzeniem był seans w kinie. Uczniowie spędzili czas miło i ciekawie.

p. Maria Pekałowska i p. Agata Kukla
Przejdź do - Dzień Liczby Pi
15 kwietnia 2024

Dzień Liczby Pi

Gwiazdą dnia 13 marca w Szkole Podstawowej nr 2 im. Fryderyka Chopina w Małkini Górnej była Liczba Pi. Jej poświęcono wiele kart pracy, zadań, łamigłówek, rebusów, wykreślanek oraz dwa konkursy literackie. Doczekała się również swojej Pi galerii, gdzie zaprezentowano przygotowane przez uczniów prace. 

p. Joanna Zaręba