Zajęcia świetlicowe

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - Zajęcia w świetlicy
23 stycznia 2023

Zajęcia w świetlicy

p. Hanna Rukat
Przejdź do - Zabawa karnawałowa
16 stycznia 2023

Zabawa karnawałowa

Trwa karnawał, który jest okresem zimowych balów i przebieranych zabaw. 13 stycznia w naszej świetlicy szkolnej odbyła się zabawa karnawałowa. Wcześniej na zajęciach uczniowie przygotowywali się do tego wydarzenia - udekorowali salę balonami i serpentynami oraz wykonali maski karnawałowe. Rozmawialiśmy o tradycji balów i strojów karnawałowych.  Zorganizowaliśmy różne atrakcje m.in. zygzakowate kotyliony – po wylosowaniu kotylionu każdy szukał swojej ‘’drugiej połowy’’, grę kopciuszek – nawinięcie sznurka na ołówek i zdobycie pantofelka. Odbyła się również zabawa z balonami. Najwięcej uśmiechu wywołał wśród dzieci wędrujący kapelusz. Rozstrzygnęliśmy konkurs na maskę karnawałową.

p. Hanna Rukat
Przejdź do - Andrzejki w świetlicy
1 grudnia 2022

Andrzejki w świetlicy

p. Teresa Żach
Przejdź do - MIEJSCA PAMIĘCI NARODOWEJ
4 listopada 2022

MIEJSCA PAMIĘCI NARODOWEJ

28 października korzystając z pięknej pogody uczniowie ze świetlicy szkolnej wraz z wychowawcami udali się na pobliski cmentarz wojenny, by zapalić symboliczne światełko na grobach ludzi zasłużonych dla naszej Ojczyzny. Chwilą ciszy uczciliśmy pamięć poległych żołnierzy z okresu  I i II wojny światowej.

p. Hanna Rukat
Przejdź do - Dzień Matki
24 maja 2021

Dzień Matki

... I zawsze czujna, ciągle gotowa

Pomagać dzieciom swym do ostatka,

Miłość swą w czyny zdobi, nie w słowa -

- To ma jedyna, najdroższa matka! (Karol Wojtyła)

 

Nauczyciele świetlicy szkolnej
Przejdź do - Jestem Polakiem i Europejczykiem
13 maja 2021

Jestem Polakiem i Europejczykiem

Polska jest piękna i różnorodna. Poza miastami pola uprawne układają się w kolorową szachownicę. Teren jest płaski lub pagórkowaty, porośnięty lasami, czasem przecięty przez szerokie doliny rzek.

Więcej ...

Nauczyciele świetlicy szkolnej
5 maja 2021

,,W maju jak w raju"

„W maju jak w raju…” – pogodowo i świetlicowo.Mimo pięknego cytatu, maj w tym roku nie powitał nas wspaniałą pogodą. Pogoda nie sprzyja aktywności fizycznej na dworze. Większość czasu uczniowie spędzają w domach. 

W związku z niesprzyjającą aurą oraz pandemią, która wiąże się z dłuższym czasem przebywania naszych dzieci przed ekranem tabletów, komputerów, telefonów  proponujemy wspólne zabawy celem wyciszenia przeciążonego UON.

Ćwiczenia

 

Nauczyciele świetlicy szkolnej
29 kwietnia 2021

ŚWIĘTA MAJOWE

Maj jest miesiącem szczególnym dla naszej Ojczyzny. Świetlica szkolna przybrała biało-czerwone barwy. Tematem przewodnim majowych zajęć są następujące święta: Święto Pracy, Dzień Flagi i Konstytucja 3-go Maja. 

Zachęcamy do wspólnej zabawy i nauki poprzez zrobienie poniższych kart pracy.  

Nauczyciele świetlicy szkolnej
22 kwietnia 2021

Na ratunek Ziemi

Czy macie pomysł na ochronę środowiska, tak, aby nasze lasy, rzeki i podwórka były czyste i piękne? Jak myślicie, w jaki sposób możemy pomóc Ziemi?

Nauczyciele świetlicy szkolnej
16 kwietnia 2021

KAŻDY MA JAKIEGOŚ BZIKA, KAŻDY JAKIEŚ HOBBY MA

Hobby, to czynność wykonywana regularnie w wolnym czasie dla przyjemności. Może łączyć się ze zdobywaniem wiedzy w danej dziedzinie lub doskonaleniem swoich umiejętności w  pewnym określonym zakresie.  Więcej ...

Nauczyciele świetlicy szkolnej