W świecie ksiażek

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

21 grudnia 2022

Koraliki

W bibliotece szkolnej odbywają się zajęcia manualne z koralikami. Jest to twórcza i kreatywna zabawa zarówno dla młodszych jak i starszych uczniów. Układanie różnych wzorów z kolorowych koralików usprawnia manualnie, jak też poprawia koordynację wzrokową. Ma też pozytywny wpływ na kształtowanie się zmysłu plastycznego dziecka i rozwój jego wyobraźni przestrzennej. Dzieci ćwiczą koncentrację i jednocześnie przyjemnie spędzają czas. Samodzielne układanie koralików poprawia ich zdolności manualne, a przy tym powstają piękne wzory i różnokolorowe figury. Obecnie króluje motyw świąteczny.


p. Mieczysława Porucznik, p. Urszula Sienicka
Przejdź do - Pasowanie na czytelnika
24 listopada 2022

Pasowanie na czytelnika

W dniu 23 listopada 2022 roku w bibliotece szkolnej odbyło się pasowanie na czytelnika uczniów klasy 1a i klasy 1b. Dzieci zapoznały się z pomieszczeniami biblioteki i ich przeznaczeniem oraz regulaminem obowiązującym w bibliotece. Dowiedziały się jak rozmieszczony jest księgozbiór na półkach i poznały zasady wypożyczania książek. 

Zajęcia przeprowadziły Urszula Sienicka i Mieczysława Porucznik
Czytaj więcej o: Pasowanie na czytelnika
Przejdź do - Złota polska jesień
28 października 2022

Złota polska jesień

Przepiękna, kolorowa złota polska jesień trwa wokół nas. Widzimy ją na każdym kroku podziwiając drzewa i krzewy przybrane w różnokolorowe liście. Zbieramy lśniące kasztany, żołędzie i jesienne kwiaty, z których robimy piękne bukiety, stroiki i ozdabiamy nasze domy.

Jesień gości nie tylko za oknem, ale także w szkolnej bibliotece. Znaleźć ją można w literaturze, poezji, malarstwie o czym świadczy przepiękna wystawka podziwiana przez naszych uczniów.

p. Mieczysława Porucznik
Przejdź do - 23 kwietnia   - Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich
22 kwietnia 2022

23 kwietnia - Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

Jest to święto wszystkich czytelników, bibliofilów, miłośników książek.

 Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich obchodzony jest w celu promocji czytelnictwa, edytorstwa oraz praw autorskich. Święto narodziło się w Katalonii, a jego data 23 kwietnia jest symboliczna dla literatury światowej, gdyż w ten dzień zmarli wybitni poeci Miguel de Cervantes, William Szekspir oraz Inca Garcilaso de la Vega.

p. Mieczysława Porucznik
Czytaj więcej o: 23 kwietnia - Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich
Przejdź do - Zakochani w książkach
18 lutego 2022

Zakochani w książkach

14 lutego 2022 r. Walentynki w bibliotece szkolnej przebiegły pod hasłem „Zakochani  w książkach”. Dzieci najmłodsze z klas I- III, które w tym dniu wypożyczały książkę, mogły ją wybrać z czerwonego serca. Serce ułożone z ciekawych książek przyciągnęło do biblioteki wielu czytelników.

Urszula Sienicka, Mieczysława Porucznik
Przejdź do - Pasowanie na czytelnika
22 listopada 2021

Pasowanie na czytelnika

W dniu 19 listopada 2021 roku w bibliotece szkolnej odbyło się pasowanie na czytelnika uczniów klasy 1a i klasy 1b. Dzieci zapoznały się z pomieszczeniami biblioteki i ich przeznaczeniem oraz regulaminem obowiązującym w bibliotece. Dowiedziały się jak rozmieszczony jest księgozbiór na półkach i poznały zasady wypożyczania książek.

Zajęcia przeprowadziły Urszula Sienicka i Mieczysława Porucznik
Czytaj więcej o: Pasowanie na czytelnika
23 kwietnia 2021

ŚWIATOWY DZIEŃ KSIĄŻKI I PRAW AUTORSKICH

23 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. I choć to zwykły dzień, w tym roku przypadający w piątek, to jest to święto wszystkich czytelników i ludzi związanych z książką i pisaniem. To święto książki wywodzi się z Katalonii, a po raz pierwszy zorganizowano je w 1926 roku. Zgodnie z tradycją katalońską tego dnia mężczyźni obdarowują swoje partnerki czerwoną różą, a one darują im książkę. W 1995 roku UNESCO ogłosiła 23 kwietnia Światowym Dniem Książki i Praw Autorskich.

p. Urszula Sienicka
Czytaj więcej o: ŚWIATOWY DZIEŃ KSIĄŻKI I PRAW AUTORSKICH
Przejdź do - „Mała książka – wielki człowiek”
6 listopada 2020

„Mała książka – wielki człowiek”

Instytut Książki rozpoczął kolejną odsłonę kampanii społecznej „Mała książka – wielki człowiek”, która w tym roku została przygotowana szczególnie z myślą o dzieciach rozpoczynających edukację w szkole podstawowej i stawiających swoje pierwsze kroki w nauce czytania. W ramach kampanii każdy uczeń klasy pierwszej otrzymał wyprawkę czytelniczą „Pierwsze abecadło”. 

p. Urszula Sienicka
Czytaj więcej o: „Mała książka – wielki człowiek”
23 kwietnia 2020

ŚWIATOWY DZIEŃ KSIĄŻKI I PRAW AUTORSKICH

p. Urszula Sienicka
24 marca 2020

W świecie wierszy Tuwima

p. Urszula Sienicka