Jesteś tutaj: Start

Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Najnowsze aktualności

Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
27 stycznia 2023

Wymiana pocztówkowa

Wymiana pocztówkowa Marcela z innymi dziećmi trwa bardzo intensywnie. Dzieci wysyłały sobie nawzajem kartki bożonarodzeniowe i wymienili się prezentami. 

p. Ewa Laska
Czytaj więcej o: Wymiana pocztówkowa
27 stycznia 2023

Nasze podróże, małe i duże... Kierunek: Warszawa

We wtorek, 24 stycznia, uczniowie z kl.1a i 1b udali się na wycieczkę do Warszawy. Pierwszym punktem programu był spektakl familijny pt.”Betlejem Polskie” w wykonaniu zespołu „Mazowsze”. To bardzo barwne, rozśpiewane i roztańczone widowisko połączone z humorem, w którym wzięło udział 150 wykonawców: aktorów, solistów śpiewaków, artystów baletu, chóru i orkiestry.

Kolejnym punktem była zabawa w strefie WOW. Tam nasi najmłodsi uczniowie mogli „rozładować” swoją energię, by następnie udać się do Królewskiego Ogrodu Światła w Wilanowie.


p. Edyta Przesmycka
Czytaj więcej o: Nasze podróże, małe i duże... Kierunek: Warszawa
Powiększ zdjęcie
26 stycznia 2023

Nasze Piłkareczki na trybunach Mistrzostw Świata

W minioną środę nasze Piłkareczki z Małkini, udały się na sportowy wyjazd ale tym razem nie jako aktorki widowiska ale jako kibicki. W tym dniu w Płocku odbywały się mecze w ramach Mistrzostw Świata w Piłkę Ręczną Mężczyzn. Były to mecze o tzw Puchar Prezydenta czyli o miejsca 17-32. Nie była ważna ranga miejsc o jakie grali zawodnicy reprezentujący naszą dyscyplinę, gdyż poziom gry, to była klasa światowa w pełnym tego słowa znaczeniu. Zobaczyłyśmy styl gry drużyn z Bliskiego Wschodu (znana nam z grupy eliminacyjnej Arabia Saudyjska) czy z Afryki – Maroko. Drugim meczem który oglądałyśmy a  który był „wisienką na torcie” naszego wyjazdu to pojedynek pomiędzy drużyną azjatycką – Korea Południowa a europejską – Macedonia Północna z doskonałym byłym zawodnikiem Kiriłem  Łazarowem na ławce trenerskiej.

Agata Rostkowska – nauczyciel wf i trener w UKS
Czytaj więcej o: Nasze Piłkareczki na trybunach Mistrzostw Świata
23 stycznia 2023

Mistrzowie Energii

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie Mistrzowie Energii organizowanym przez Ogólnopolską Sieć Edukacyjną. Wychowawcy klas oraz nauczyciele biologii, geografii, przyrody i informatyki przeprowadzili zajęcia uświadamiające uczniom „skąd się bierze prąd” i ogłosili konkurs plastyczny pt. „Mistrzowie Energii”. Na zajęciach były przeprowadzone pogadanki, przedstawione filmiki, prezentacje i burze mózgów ukazujące sposoby powstawania energii elektrycznej i ich negatywny wpływ na nasze codzienne życie i środowisko.


 

 

p. Teresa Dmochowska i p. Marzena Rolek
Czytaj więcej o: Mistrzowie Energii
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
16 stycznia 2023

Zabawa karnawałowa

Trwa karnawał, który jest okresem zimowych balów i przebieranych zabaw. 13 stycznia w naszej świetlicy szkolnej odbyła się zabawa karnawałowa. Wcześniej na zajęciach uczniowie przygotowywali się do tego wydarzenia - udekorowali salę balonami i serpentynami oraz wykonali maski karnawałowe. Rozmawialiśmy o tradycji balów i strojów karnawałowych.  Zorganizowaliśmy różne atrakcje m.in. zygzakowate kotyliony – po wylosowaniu kotylionu każdy szukał swojej ‘’drugiej połowy’’, grę kopciuszek – nawinięcie sznurka na ołówek i zdobycie pantofelka. Odbyła się również zabawa z balonami. Najwięcej uśmiechu wywołał wśród dzieci wędrujący kapelusz. Rozstrzygnęliśmy konkurs na maskę karnawałową.

p. Hanna Rukat
Czytaj więcej o: Zabawa karnawałowa