Jesteś tutaj: Start

Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Najnowsze aktualności

Powiększ zdjęcie
17 maja 2024

Wycieczka klas 7 do WFDiF

We wtorek 7 maja klasy 7a i 7b wraz z opiekunami p. Joanną Zarębą, A. Przywoźną i J. Rydzewską udały się na wycieczkę do Warszawy. Pierwszym punktem była projekcja dokumentu „Budda. Dzieciak ‘98” – filmu o jednym z najsłynniejszych polskich influencerów. Kamil Labudda, znany w Internecie jako „Budda” opowiadał o niezwykłej mocy Internetu, ambicjach i sile charakteru, a także pomyśle na siebie.

Czytaj więcej o: Wycieczka klas 7 do WFDiF
Powiększ zdjęcie
16 maja 2024

Pierwsza pomoc

W naszej szkole, w klasach I-III zostały przeprowadzone zajęcia z pierwszej pomocy. Dzieci z ciekawością i zainteresowaniem chłonęły tę niełatwą wiedzę oraz z zaangażowaniem wykonywały czynności praktyczne: układały kolegów i koleżanki w pozycji bocznej ustalonej i wykonywały uciski na fantomach. Z zajęć dzieci wyszły z zadowoleniem i przekonaniem, że potrafiłyby poradzić sobie w trudnej sytuacji. 

p. Dorota Sobieska
Czytaj więcej o: Pierwsza pomoc
Powiększ zdjęcie
10 maja 2024

Nasza obecność na Igrzyskach Młodzieży Szkolnej

9 i 10 maja 2024r w Szkole Podstawowej w Ruścu (gmina Nadarzyn), odbyły się Mazowieckie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w piłce ręcznej dla dziewcząt kategoria dzieci. W tej imprezie miały zaszczyt zagrać nasze dziewczęta z klas 6 i 5 trenujące na co dzień piłkę ręczną w UKS Dwójka. W godzinach porannych wyjechałyśmy na imprezę gotowe do walki o najwyższą lokatę wśród mazowieckich szkolnych drużyn dziewcząt. Na imprezę awans wywalczyło 8 drużyn z różnych rejonów województwa.

Opiekun p. Agata Rostkowska
Czytaj więcej o: Nasza obecność na Igrzyskach Młodzieży Szkolnej
Powiększ zdjęcie
10 maja 2024

UCHWALENIE KONSTYTUCJI 3 MAJA

W dniu 7 maja 2024 roku w Szkole Podstawowej im. Fryderyka Chopina w Małkini Górnej odbył się apel szkolny z okazji święta Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Apel został zorganizowany przez klasę 6b pod opieką pani Agaty Ciołkowskiej oraz pani Jolanty Krajewskiej.

Julia Zawisza ucz. kl. VI b
Czytaj więcej o: UCHWALENIE KONSTYTUCJI 3 MAJA
Powiększ zdjęcie
10 maja 2024

Wycieczka kl. 1a i 1b

Dnia 8.05.2024 r. klasy 1a i 1b były na wycieczce w Białymstoku. Już od rana dopisywała nam pogoda i humory. Pierwszym punktem wycieczki była wizyta w sali zabaw Fabryka Misia, gdzie czekało na nich wiele atrakcji. Na wspólnej zabawie szybko minęły dwie godziny.

p. Beata Starzyńska
Czytaj więcej o: Wycieczka kl. 1a i 1b
Powiększ zdjęcie
9 maja 2024

Charles Babbage

W ramach projektu „Luźne lekcje z naukowcami – poznajemy i eksperymentujemy” uczniowie klas 2 poznali postać Charles'a Babbage 'a i wykonali eksperyment "Gazowy balon".
 
p. Edyta Przesmycka i p. Dorota Sobieska
Czytaj więcej o: Charles Babbage
7 maja 2024

Zaproszenie na warsztaty do SP Glina

Gminna Biblioteka  Publiczna w Małkini Górnej ze Szkołą Podstawową im. ks. Jana Twardowskiego w ramach inicjatywy oddolnej "Szukając dobrych słów - Warsztaty pisarskie i teatralne" zapraszają na warsztaty teatralne z Rafałem Swaczyną.

9 maja do Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Glinie.

I grupa ucz. kl. III  - maksymalnie ze szkoły 2 osoby z opiekunem  godz. 9.00-11.00

II grupa ucz. kl. VII - maksymalnie ze szkoły 2 osoby z opiekunem  godz. 11.15- 14.15

Zgłoszenia proszę podać  do 8 maja  do godz. 15.00 na adres e- mail spglina@wp.pl lub tel 296449864

 Serdecznie zapraszamy do udziału chętnych uczniów  ze szkół gminnych. 

Czytaj więcej o: Zaproszenie na warsztaty do SP Glina
25 kwietnia 2024

DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

Znajomość języków przynosi wiele korzyści i otwiera drzwi do nieskończonych możliwości. Dzięki znajomości języków obcych możemy poznawać fascynujące kraje, ludzi, ich tradycje, historię i kulturę. Możemy lepiej zrozumieć odmienność i różnorodność innych narodów. W dniu 23 kwietnia w naszej szkole odbył się Dzień Języków Obcych.  W tym roku szkolnym przebiegał on w kilku etapach.

 

Zespół Języków Obcych
Czytaj więcej o: DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH
Powiększ zdjęcie
24 kwietnia 2024

Marsz ekologiczny

W dniu 23 kwietnia 2024 r. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 im. Fryderyka Chopina przeszli ulicami naszej miejscowości w marszu ekologicznym z okazji Dnia Ziemi. Przygotowaliśmy plakaty, kwiaty, transparenty z hasłami ekologicznymi, które miały na celu promowanie zachowań przyjaznych dla środowiska oraz szerzenie świadomości ekologicznej. Mamy nadzieję, że akcja skłoniła do refleksji nad rolą, jaką powinien pełnić człowiek w świecie przyrody.
Serdecznie dziękujemy policjantom z Komisariatu Policji w Małkini Górnej za pomoc i wsparcie oraz zadbanie o nasze wspólne bezpieczeństwo podczas marszu.

Uczniowie SP nr 2
Czytaj więcej o: Marsz ekologiczny