PODRÓŻ PO EUROPIE – CIĄG DALSZY PODRÓŻY WIRTUALNEJ

10 lutego 2021

We wtorek 9 lutego odbyło się drugie spotkanie online  w ramach projektu „Travelling cross Europe”. W wydarzeniu wzięło udział około 40 osób z Włoch, Portugalii i Polski. Gospodarzami spotkania była nauczycielka  z Włoch, Flavia Bonini i jej uczniowie. Młodzież spotkała się w ośmioosobowych międzynarodowych  grupach. Uczniowie mieli możliwość sprawdzić się w grach typu  kalambury  językowe i kahoot.

Temat przewodni spotkania  to  AT THE STATION – NA DWORCU. Pierwszym wyzwaniem było zdobycie punktów dla drużyny odpowiadając na pytania dotyczące środków transportu, zakupu biletów i podróżowania. Zadanie drugie wymagało opisania wyrazów za pomocą mimiki, gestów  w ciągu 90 sekund.  Zabawa przebiegała w radosnej atmosferze.

Na zakończenie młodzież sprawdziła się w quizie Kahoot. Pierwsze miejsce zajął chłopiec z Portugalii, a  drugie miejsce należało do uczennicy z Polski. Gratulacje!!!

Autor: Nauczyciele języka angielskiego Alena Przywoźna i Anna Waracka-Zyśk