Szkoła Podstawowa nr 2 im. Fryderyka Chopina w Małkini Górnej

Travel Around Europe

Artykuły

15 września 2021

Krajowa Odznaka Jakości eTwinning

Doskonała wiadomość dla uczniów i nauczycieli, którzy w ubiegłym roku pracowali nad projektem „Travelling Across Europe” Podróże po Europie. Projekt, realizowany w języku angielskim, dotyczył tematyki PODRÓŻE i składał się z pięciu podtematów: „Na lotnisku”, „W autobusie/metrze/pociągu”, „W hotelu”, „W biurze informacyjnym” i „W sklepie z pamiątkami”, a jego celami było nawiązanie kontaktów z rówieśnikami z Portugalii i Włoch, ...

 Powiększ

  Powiększ   Powiększ

 

Czytaj więcej o: Krajowa Odznaka Jakości eTwinning
Przejdź do - Zakończenie projektu etwinning Travelling around Europe
24 czerwca 2021

Zakończenie projektu etwinning Travelling around Europe

We wtorek 15 czerwca odbyło się ostatnie spotkanie na platformie Google Meet z projektu e-twinning  Travelling around Europe. W spotkaniu wzięli udział uczniowie z Polski, Portugalii i Włoch. Tym razem gospodarzami wydarzenia byli uczniowie z naszej szkoły.  Tematami przewodnimi były Tourist Information centre i Souvenir shop.

Czytaj więcej o: Zakończenie projektu etwinning Travelling around Europe
Przejdź do - PODRÓŻ PO EUROPIE – WIRTUALNY POBYT W HOTELU
7 maja 2021

PODRÓŻ PO EUROPIE – WIRTUALNY POBYT W HOTELU

We wtorek 4 maja odbyło się trzecie spotkanie online  w ramach projektu „Travelling cross Europe”. W wydarzeniu wzięli udział uczniowie i nauczyciele z Włoch, Portugalii i Polski. Gospodarzami spotkania były nauczycielki  z Włoch, Emanuela Spausa i Flavia Bonini, a także  uczniowie z włoskiej szkoły. Młodzież spotkała się w ośmioosobowych międzynarodowych  grupach. Uczniowie mieli możliwość obejrzeć filmiki i sprawdzić się w grze językowej na platformie Quizizz.

Nauczyciele języka angielskiego Alena Przywoźna i Anna Waracka-Zyśk
Czytaj więcej o: PODRÓŻ PO EUROPIE – WIRTUALNY POBYT W HOTELU
Przejdź do - PODRÓŻ PO EUROPIE – CIĄG DALSZY PODRÓŻY WIRTUALNEJ
10 lutego 2021

PODRÓŻ PO EUROPIE – CIĄG DALSZY PODRÓŻY WIRTUALNEJ

We wtorek 9 lutego odbyło się drugie spotkanie online  w ramach projektu „Travelling cross Europe”. W wydarzeniu wzięło udział około 40 osób z Włoch, Portugalii i Polski. Gospodarzami spotkania była nauczycielka  z Włoch, Flavia Bonini i jej uczniowie. Młodzież spotkała się w ośmioosobowych międzynarodowych  grupach. Uczniowie mieli możliwość sprawdzić się w grach typu  kalambury  językowe i kahoot.

 

Nauczyciele języka angielskiego Alena Przywoźna i Anna Waracka-Zyśk
Czytaj więcej o: PODRÓŻ PO EUROPIE – CIĄG DALSZY PODRÓŻY WIRTUALNEJ
19 listopada 2020

Uczniowie SP 2 w podróży. Tym razem wirtualnej.

Młodzież naszej szkoły rozpoczęła nowy projekt pt: Travel Around Europe czyli Podróżuj dookoła Europy.  Tym razem wirtualnie w przestrzeni internetowej, znanej wszystkim „Erasmusowcom” jako TwinSpace.

Tę fascynującą przygodę przeżywają uczniowie klas ósmych, w osobach:  Zosia Niebrzygowska, Wiktoria Stepnowska, Oliwier Antoniak, Szymon Suski, Nina Szulęcka, Agata Biegaj oraz  Natalia Nienałtowska, Maja Zyśk, Gabriela Jagiełło i Amelia Kosowska.  Rozpoczęli oni współpracę z trzema europejskimi szkołami z Włoch i Portugalii.

 

p. Anna Waracka-Zyśk i p. Alena Przywoźna
Czytaj więcej o: Uczniowie SP 2 w podróży. Tym razem wirtualnej.