Rok szkolny 2022/23

27 stycznia 2023

Nasze podróże, małe i duże... Kierunek: Warszawa

We wtorek, 24 stycznia, uczniowie z kl.1a i 1b udali się na wycieczkę do Warszawy. Pierwszym punktem programu był spektakl familijny pt.”Betlejem Polskie” w wykonaniu zespołu „Mazowsze”. To bardzo barwne, rozśpiewane i roztańczone widowisko połączone z humorem, w którym wzięło udział 150 wykonawców: aktorów, solistów śpiewaków, artystów baletu, chóru i orkiestry.

Kolejnym punktem była zabawa w strefie WOW. Tam nasi najmłodsi uczniowie mogli „rozładować” swoją energię, by następnie udać się do Królewskiego Ogrodu Światła w Wilanowie.

p. Edyta Przesmycka
Czytaj więcej o: Nasze podróże, małe i duże... Kierunek: Warszawa
23 stycznia 2023

Mistrzowie Energii

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie Mistrzowie Energii organizowanym przez Ogólnopolską Sieć Edukacyjną. Wychowawcy klas oraz nauczyciele biologii, geografii, przyrody i informatyki przeprowadzili zajęcia uświadamiające uczniom „skąd się bierze prąd” i ogłosili konkurs plastyczny pt. „Mistrzowie Energii”. Na zajęciach były przeprowadzone pogadanki, przedstawione filmiki, prezentacje i burze mózgów ukazujące sposoby powstawania energii elektrycznej i ich negatywny wpływ na nasze codzienne życie i środowisko.

p. Teresa Dmochowska i p. Marzena Rolek
16 stycznia 2023

22 grudnia 2022

Jasełka bożonarodzeniowe

Dnia 20.12.2022 r. w naszej szkole odbyły się jasełka bożonarodzeniowe pod tytułem: „Opowieść gwiazdki”. Zostały one przygotowane przez uczniów kl. 3a i 3b razem z wychowawczyniami panią Izabelą Krawczyk i panią Beatą Starzyńską oraz panią Agatą Kukla. Była to opowieść o Bożym Narodzeniu przeplatana wzruszającymi pastorałkami i kolędami. Mogliśmy także zobaczyć piękne tańce w wykonaniu naszych uczniów, a wymowna sceneria dopełniła reszty. Publiczność wynagrodziła „małych aktorów” gromkimi brawami.

Na zakończenie pani dyrektor Marta Jasionek złożyła wszystkim zebranym świąteczne życzenia.

Te przepiękna jasełka wprowadziły nas wszystkich w świąteczny nastrój, a na kolejne czekamy z niecierpliwością przez następny rok.

p. Beata Starzyńska
16 grudnia 2022

Choinka integracyjna

Choinka integracyjna wykonana została przez całą społeczność szkolną z „Łańcucha Przyjaźni Świątecznej”. Kolorowy łańcuch ma 395 metrów długości. Został połączony w Mikołajki na godzinie wychowawczej. Łańcuch jest symbolem jedności, współpracy i przyjaźni łączącej społeczność szkolną Szkoły Podstawowej nr 2 im. Fryderyka Chopina w Małkini Górnej. Jest dowodem na to, że ze wspólnej pracy może powstać coś tak pięknego jak Świąteczna Choinka Integracyjna.

Dziękujemy za wspólne działanie wszystkim, którzy przyczynili się do powstania tego przedsięwzięcia: uczniom, nauczycielom, dyrekcji oraz pracownikom administracji i obsługi.

p. Joanna Sokołowska, p. Michalina Kucharek, p. Ewelina Kłusek, p. Ewa Laska
16 grudnia 2022

Świąteczna paczka

15 grudnia naszą szkołę odwiedziła Pani Wójt Bożena Kordek w towarzystwie Gminnego Mikołaja. Wszyscy uczniowie, jak co roku, zostali obdarowani prezentami w postaci słodkiej paczki. Bardzo dziękujemy Pani Wójt i wszystkim Sponsorom „Świątecznej paczki" za prezenty.

15 grudnia 2022

Pieczenie świątecznych pierników

15 grudnia 2022

Stypendium dla uczniów

14 grudnia 2022 r. przedstawiciele naszej szkoły: uczeń - Jakub Dziewulski, dyrektorzy - Marta Jasionek i Marcin Wojciechowski oraz członek Stowarzyszenia Pomocy Szkole - Mieczysława Porucznik mieli zaszczyt uczestniczyć w uroczystości wręczenia stypendiów dla uczniów szkół należących do Stowarzyszenia Klubu Przodujących Szkół. Nasz uczeń znalazł się wśród 13 nagrodzonych uczniów ze szkół z obwodu ostrołęckiego. Uroczystość uświetniło piękne przedstawienie pt. "Tradycja niejedno ma imię" w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 im. Adama Mickiewicza w Wyszkowie. Dziękujemy Zarządowi Stowarzyszenia Pomocy Szkole za przyznane stypendium. Dyrekcji, nauczycielom i uczniom Szkoły Podstawowej nr 1 im. Adama Mickiewicza w Wyszkowie za piękną uroczystość.
Gratulacje dla naszego Stypendysty - Jakuba.
Dyrektor szkoły p. Marta Jasionek
14 grudnia 2022

Pierniki

W poniedziałek 12. 12. 2022 r. klasa 5 b podczas zajęć piekła i dekorowała pierniki. Uczniowie poczuli świąteczny klimat przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia oraz mogli wykazać się kreatywnością.

p. Dorota Sławińska