Rok szkolny 2021/22

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - Wycieczka do Zuzeli i Korycin
22 czerwca 2022

Wycieczka do Zuzeli i Korycin

13 czerwca 2022 roku uczniowie klas 6a, 6b i 4b uczestniczyli w wycieczce  do Muzeum Lat Dziecięcych Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Zuzeli oraz do Ziołowego Zakątka, który znajduje się w Korycinach. Wyjechaliśmy ze szkoły po czterech lekcjach. Był to wyjazd w ramach realizacji projektu unijnego “Aktywny w małej i dużej Ojczyźnie”. 

Zosia Kowalczyk, kl. 6a
Czytaj więcej o: Wycieczka do Zuzeli i Korycin
Przejdź do - Egzamin na Kartę rowerową
8 czerwca 2022

Egzamin na Kartę rowerową

W dniu 08. 06. 2022 r uczniowie klas czwartych Szkoły Podstawowej nr 2 im. F. Chopina uczestniczyli w egzaminie praktycznym na Kartę Rowerową przeprowadzonym przez p. Dorotę Sławińską oraz przedstawiciela Policji z Komisariatu w Małkini Górnej. 

p. Dorota Sławińska
Czytaj więcej o: Egzamin na Kartę rowerową
Przejdź do - Wycieczka do Augustowa
8 czerwca 2022

Wycieczka do Augustowa

Dnia 02.06.2022r. uczniowie klas VIIA i IVB wraz z kilkoma uczniami z klas VIIB, VIIC i VB oraz opiekunami: Katarzyną Millak, Agatą Ciołkowską i Grażyną Długoborską wybrali się na dwudniową wycieczkę do Augustowa. Celem wyjazdu było poznanie Augustowa i jego okolic oraz odpoczynek i relaks.

Aleksandra Biegaj, klasa 7a
Czytaj więcej o: Wycieczka do Augustowa
8 czerwca 2022

Wycieczka do Warszawy uczniów z klas IVa, Va i Vb

Dnia 7 czerwca 2022 r. uczniowie z klas IV a, V a, V b pod opieką Pani Teresy Dmochowskiej, Marzeny Rolek, Anety Steć i Aleny Przywoźnej wybrały się na wycieczkę do Warszawy. Pierwszym punktem  programu był park trampolin Hangar 646, gdzie odbyła się  lekcja wychowania fizycznego,  korzystaliśmy  również z szeregu atrakcji, m in. z parku linowego, trampolin sportowych, mogliśmy rozwijać sprawność fizyczną i koordynację. Następnie udaliśmy się  do Be Happy Museum, gdzie spędziliśmy czas w niepowtarzalnej scenerii,  w świecie iluzji i fantazji, tu dzięki wyobraźni, przeżyliśmy niezwykłą przygodę. Kolejny punkt naszej wycieczki to Łazienki Królewskie, letnia rezydencja króla Stanisława Augusta, tworzą ją zabytki i historyczne ogrody. Mieliśmy możliwość podziwiać piękno tego miejsca. Wspólny wyjazd wprawił nas w znakomity nastrój i wyzwolił mnóstwo pozytywnej energii.

7 czerwca 2022

Dla rodziców i nauczycieli - „Fakty i mity na temat nauki (języków obcych), o których warto wiedzieć”

„Szanowni Państwo, 

 razem z CKJ The Point pragniemy zorganizować konkurs dla naszych uczniów. Celem konkursu jest zwiększenie świadomości o korzyściach wynikających z posiadania umiejętności językowych oraz zainteresowanie uczniów rozwojem własnych kompetencji językowych i uzyskaniem bezpłatnej informacji o kursach The Point. W każdej szkole konkurs odbywa się niezależnie, dzięki czemu co najmniej jeden uczeń z naszej szkoły wygra nagrody. Nagrodami są  akcesoria komputerowe (mogą to być np. słuchawki, bezprzewodowe głośniki, karty pamięci). 

 Konkursy odbędą się u nas w szkole.

Bardzo prosimy, aby uczniowie tego dnia zabrali ze sobą telefony komórkowe, na których będą mogli przystąpić do quizu :) 

Czytaj więcej o: Dla rodziców i nauczycieli - „Fakty i mity na temat nauki (języków obcych), o których warto wiedzieć”
7 czerwca 2022

Dzień Rodzica w klasie 1a

Dla każdego dziecka, małego czy dużego, rodzice to najważniejsze osoby w jego życiu. Należy więc dbać, pielęgnować i wzmacniać więź pomiędzy dzieckiem, a rodzicem. By móc wyrazić swoją wdzięczność i miłość do najbliższych, uczniowie klasy 1A  pod kierunkiem Pani Grażyny Długoborskiej i Pani Anity Chojeckiej, zorganizowali 30 maja 2022 roku uroczystość z okazji  Dnia Rodzica. 


p. Grażyna Długoborska
Czytaj więcej o: Dzień Rodzica w klasie 1a
4 czerwca 2022

Wycieczka do Trójmiasta kl. VIIIa i VIIIb.

Dnia 30 czerwca wyruszyliśmy do Trójmiasta. Większość obiektów zabytkowych skupionych jest przy Starym Mieście w Gdańsku, czyli Drodze Królewskiej: fontanna Neptuna, Długi Targ z widokiem na Ratusz Głównego Miasta, widok z Zielonego Mostu, Długie Pobrzeże z widokiem na Motławę.  

Montaż filmu Oskar Karwowski
Czytaj więcej o: Wycieczka do Trójmiasta kl. VIIIa i VIIIb.
3 czerwca 2022

1 czerwca w klasie 5b

p. Teresa Dmochowska