Szkoła Podstawowa nr 2 im. Fryderyka Chopina w Małkini Górnej

Strona główna

Witamy na naszej stronie

 

 

Najnowsze aktualności

26 czerwca 2021

Pożegnanie Ósmoklasistów

25 czerwca 2021 roku na hali sportowej odbyła się uroczysta akademia pożegnania ósmoklasistów przygotowana przez p. Marzenę Rolek, p.Agatę Ciołkowską oraz p. Alenę Przywoźną. Podczas tej uroczystości wysłuchaliśmy wielu wzruszających wierszy i piosenek, obejrzeliśmy prezentacje na tle wspomnień fotografii minionych lat. Najważniejszym momentem całej uroczystości był polonez absolwentów, który wywołał entuzjazm u przybyłych gości. Na zakończenie uczniowie otrzymali wiele nagród za osiągnięcia oraz działalność na rzecz szkoły. Oprócz radości i szczęścia nie obyło się bez wielu łez. Nasi absolwenci z pewnością będą wspominać naukę w naszej szkole.

Zdjęcia 

 

Uczennica klasy 8 b, Maria Barzyczak
Czytaj więcej o: Pożegnanie Ósmoklasistów
Powiększ zdjęcie
24 czerwca 2021

Zakończenie projektu etwinning Travelling around Europe

We wtorek 15 czerwca odbyło się ostatnie spotkanie na platformie Google Meet z projektu e-twinning  Travelling around Europe. W spotkaniu wzięli udział uczniowie z Polski, Portugalii i Włoch. Tym razem gospodarzami wydarzenia byli uczniowie z naszej szkoły.  Tematami przewodnimi były Tourist Information centre i Souvenir shop.

Czytaj więcej o: Zakończenie projektu etwinning Travelling around Europe
23 czerwca 2021

Komunikat dla Rodziców

Szanowni Państwo,
przekazuję państwu informację wraz z linkiem dostępu do emitowanej dla rodziców zorganizowanej przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty wideokonferencji dotyczącej akcji informacyjnej związanej ze szczepieniami dzieci od 12 roku życia, która będzie emitowana w  dniu 23 czerwca 2021 r. o godz. 18.00 
 
 
Link będzie aktywny w terminie emisji; do tego czasu w serwisie wyświetlany jest komunikat „Film prywatny”.
Zachęcam Państwa do obejrzenia i wysłuchania informacji przekazywanych w wideokonferencji.
Dyrektor szkoły
Marta Jasionek
Czytaj więcej o: Komunikat dla Rodziców
Powiększ zdjęcie
22 czerwca 2021

Alpaki to fajne zwierzaki

Dnia 22 czerwca 2021 r. uczniowie z kl. I a i I b pojechali na wycieczkę edukacyjną na ranczo do Bujenki koło Ciechanowca w ramach projektu unijnego „Eksperymentuję, Odkrywam, Wiem”.

p. Beata Starzyńska
Czytaj więcej o: Alpaki to fajne zwierzaki
Powiększ zdjęcie
17 czerwca 2021

Wycieczka do Teatru Lalki i Aktora w Łomży

Dnia 15 czerwca 2021 r. uczniowie kl. I a i kl. I b wybrali się do Teatru Lalki i Aktora w Łomży. Dzieci obejrzały spektakl teatralny pt.: "Koziołek Matołek". Jest to adaptacja komiksu autorstwa Kornela Makuszyńskiego i Mariana Walentynowicza. Tytułowy Koziołek wyrusza w podróż w poszukiwaniu Pacanowa. Odwiedza różne miejsca, przeżywa niezwykłe i pouczające przygody. W sztuce występowali zarówno "żywi" aktorzy, jak i kukiełki.

Opiekun p. Beata Starzyńska
Czytaj więcej o: Wycieczka do Teatru Lalki i Aktora w Łomży
Powiększ zdjęcie
15 czerwca 2021

UKS Dwójka Małkinia Górna kończy sezon

Sezon sportowy 2020/2021 nie tylko szczypiornistki z Małkini nazwą trudnym i długim. Jednak wszystko ma swój koniec i sezon dziewcząt dzieci i młodziczki zakończyłyśmy oficjalnie 12 czerwca 2021 mistrzowskim finałem z naszym udziałem w kategorii dzieci natomiast młodziczka 6 czerwca 2021 r.

Agata Rostkowska trener piłki ręcznej UKS Dwójka Małkinia Górna
Czytaj więcej o: UKS Dwójka Małkinia Górna kończy sezon
Powiększ zdjęcie
10 czerwca 2021

Wycieczka do Sandomierza klasy 7a

W dniu 2 czerwca 2021 roku o godzinie 6 rano wsiedliśmy do autokaru pod szkołą i wyruszyliśmy na wycieczkę do Sandomierza. W programie wycieczki było zwiedzanie Starówki, przepięknej panoramy miasta nazywanego Małym Rzymem i muzeum "Ojca Mateusza" oraz największy w Polsce park linowy  Skarbka.

Red. Dwójeczki - Oskar Karwowski kl 7a
Czytaj więcej o: Wycieczka do Sandomierza klasy 7a