Szkoła Podstawowa nr 2 im. Fryderyka Chopina w Małkini Górnej

Strona główna

Podwórko Talentów Nivea

Najnowsze aktualności

Powiększ zdjęcie
22 maja 2018

Ogólnopolski konkurs plastyczny ,,Orzeł Biały Nasza Duma”

18 maja 2018r., uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 im. F. Chopina w Małkini Górnej: Oskar Karwowski kl. IVa, Wojciech Ogonowski kl. IIIb Gimnazjum i Wiktoria Biernacka kl. II a Gimnazjum  zostali nagrodzeni w Ogólnopolskim konkursieplastycznym pt.,,Orzeł Biały Nasza Duma”. Prace wykonali pod kierunkiem p. Doroty Sławińskiej i p. Joanny Sokołowskiej.

p. Dorota Sławińska
Czytaj więcej o: Ogólnopolski konkurs plastyczny ,,Orzeł Biały Nasza Duma”
Powiększ zdjęcie
19 maja 2018

Porcja Pozytywnej Energii

W maju uczniowie klas: I a, II a i II b realizowali program pt. Porcja Pozytywnej Energii. Jest to program edukacyjny kształtujący u dzieci właściwe nawyki żywieniowe. Skłania do spożywania odpowiedniej ilości warzyw i owoców oraz propagowania zdrowego odżywiania.

p. Edyta Przesmycka
Czytaj więcej o: Porcja Pozytywnej Energii
Powiększ zdjęcie
18 maja 2018

Warsztaty profilaktyczne

17 i 18 maja 2018  roku w Szkole Podstawowej nr 2 im. Fryderyka Chopina w Małkini Górnej odbyły się warsztaty profilaktyczne na temat „Depresja i autodestrukcja – nie bój się prosić o pomoc”.

p. Jolanta Rydzewska
Czytaj więcej o: Warsztaty profilaktyczne
Powiększ zdjęcie
18 maja 2018

Szkolne obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

W tym roku obchodzimy 227 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Ustawa ta regulowała ustrój prawny Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Konstytucja 3 Maja była pierwszym w Europie i drugim na świecie nowoczesnym, spisanym prawem.

Maksymilian Małecki
Czytaj więcej o: Szkolne obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja
Powiększ zdjęcie
17 maja 2018

Tydzień bibliotek

W dniach 8-15 maja obchodzony był Tydzień Bibliotek mający na celu zwrócenie uwagi na rolę książki i czytelnictwa w życiu każdego człowieka. Tegoroczne święto upłynęło pod hasłem ,,Dowolność czytania”. Nasza szkolna biblioteka, włączając się w obchody, przygotowała dla uczniów konkurs – losowanie ,,Czy znasz ten fragment?”.

p. Urszula Sienicka
Czytaj więcej o: Tydzień bibliotek
Powiększ zdjęcie
13 maja 2018

Wycieczka do Warszawy klas szóstych

W środę 25 kwietnia, klasy szóste razem z wychowawcami panią Joanną Zaręba, panem Adamem Kochem oraz panią Małgorzatą Kalata pojechały na jednodniową wycieczkę do Warszawy. Jej program przewidywał seans kinowy, zwiedzanie Muzeum Kolejnictwa oraz przejście Escape Room. 

Maksymilian Małecki
Czytaj więcej o: Wycieczka do Warszawy klas szóstych