Szkoła Podstawowa nr 2 im. Fryderyka Chopina w Małkini Górnej

Strona główna

Najnowsze aktualności

Powiększ zdjęcie
18 października 2018

Dzień Edukacji Narodowej w naszej szkole

,,Bo nauczyciel jest kapitanem,

co na okręcie dookoła świata

płynie wraz z nami przez szkolne lata”

Dnia 12 października 1018 roku w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej, na którą przybyli nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi, rodzice, uczniowie oraz zaproszeni goście. 

p. Agata Kukla
Czytaj więcej o: Dzień Edukacji Narodowej w naszej szkole
Powiększ zdjęcie
17 października 2018

Małkińska „Dwójka” najlepiej biegającą szkołą w powiecie ostrowskim

Wrzesień to miesiąc rozpoczynający naukę w szkole, ale jest to również początek realizacji kalendarza imprez sportowych dla dzieci i młodzieży szkolnej. Szkoła Podstawowa nr 2 w Małkini Górnej rokrocznie, z sukcesami, włącza się w starty w imprezach sportowych, które są organizowane przez Powiatowy Szkolny Związek Sportowy a idąc drogą awansu przez Grodzko Ziemski SZS i Mazowiecki SZS.

Agata Rostkowska, nauczyciel wychowania fizycznego
Czytaj więcej o: Małkińska „Dwójka” najlepiej biegającą szkołą w powiecie ostrowskim
7 października 2018

„NAUKA BEZ BARIER - EUROPA BEZ GRANIC"

W czerwcu 2018 r. projekt „NAUKA BEZ BARIER - EUROPA BEZ GRANIC", zwany dalej projektem w ramach programu Erasmus+, Akcji 1: Mobilność Edukacyjna, został zaakceptowany i przyznano nam dofinansowanie w kwocie 48 345, 00 EURO. Nauczyciele będą mogli doskonalić swoje umiejętności językowe i poznawać kulturę Włoch, Cypru, Malty i Irlandii. Jako pierwsze uczestniczyły w projekcie 2 nauczycielki języka angielskiego. Odbyły kurs specjalistyczny we Florencji. Następni nauczyciele wyjadą na kursy językowe i specjalistyczne w ustalonych wcześniej terminach.

Czytaj więcej o: „NAUKA BEZ BARIER - EUROPA BEZ GRANIC"
Powiększ zdjęcie
3 października 2018

Wyjazd do Florencji

Nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 2 im. Fryderyka Chopina w Małkini Górnej po raz kolejny wzięli udział w projekcie współfinansowanym przez Unię Europejską - mobilność kadry w ramach programu Erasmus+ .

p. Anna Waracka-Zyśk, p. Alena Przywoźna
Czytaj więcej o: Wyjazd do Florencji
Powiększ zdjęcie
2 października 2018

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Dnia 30.09.2018r. w naszej szkole odbył się Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Głównym szkolnym organizatorem akcji była klasa VIIa, z wychowawczynią p. Joanną Zarębą. Akcja Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia jest międzynarodowym szkolnym wydarzeniem. Polega ona na sprawdzaniu „tabliczkowej wiedzy” podczas egzaminów.

p. Joanna Zaręba
Czytaj więcej o: Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
Powiększ zdjęcie