PRACA METODĄ PROJEKTU NA ROZWIJAJĄCYCH ZAJĘCIACH JĘZYKA ANGIELSKIEGO

27 lutego 2024

English in everyday life – Angielski w życiu codziennym

Termin: grudzień - styczeń 2023/2024

Druga praca projektowa polegała na odegraniu scenek z życia codziennego w języku angielskim . Uczniowie pracując w zespołach opracowywali scenki w restauracji, u lekarza, w szkole, w domu i na zajęciach tanecznych. Najlepszą częścią zadania był dzień prezentacji projektów. Uczniowie nie tylko wykazali się znajomością języka angielskiego, ale spróbowali siebie w roli scenarzystów, aktorów i widzów. Było dużo śmiechu i świetnej zabawy.

p. Alena Przywoźna
Przejdź do - A few words about us/myself – Kilka słów o nas/o mnie
27 lutego 2024

A few words about us/myself – Kilka słów o nas/o mnie

Termin: Październik - listopad 2023

Podczas pierwszej pracy projektowej uczniowie pracowali w 4-5 osobowych zespołach. Tworzyli plakaty przedstawiające uczestników projektu, ich rodzin, pupili, zainteresowań, ambicji i marzeń. Po zakończeniu prac nad plakatami uczniowie prezentowali wyniki swoich działań. Plakaty zostały powieszone na gazetce klasowej. Uczniowie mieli czas, żeby zapoznać się z informacjami zawartymi na plakatach i po tygodniu sprawdzali swoją wiedzę i spostrzegawczość w quizie na temat kolegów i koleżanek z klasy. To było nie lada wyzwanie, nie mniej jednak sprawiło uczniom wielką przyjemność.

p. Alena Przywoźna
23 lutego 2024