Szkoła Podstawowa nr 2 im. Fryderyka Chopina w Małkini Górnej

Kraina Muzyki

Artykuły

Przejdź do - Innowacja „Muzyka to Matematyka”.
7 grudnia 2022

Innowacja „Muzyka to Matematyka”.

Podczas realizacji listopadowych zadań innowacyjnych, uczniowie klasy 2a wykazali się ogromnym zaangażowaniem,  odpowiedzialnością, dyscypliną zespołową i motywacją do działania.

W trakcie zajęć kształtowano patriotyczną postawę uczniów poprzez przybliżenie wydarzeń związanych z Odzyskaniem Niepodległości przez Polskę. Dzieci udowodniły, że potrafią zaśpiewać 4 zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego” oraz zagrać akompaniament do hymnu na instrumentach perkusyjnych melodycznych i niemelodycznych.

 

 

p. Grażyna Długoborska
Czytaj więcej o: Innowacja „Muzyka to Matematyka”.
Przejdź do - Ogólnopolska Innowacja „Muzyka to Matematyka”.
28 października 2022

Ogólnopolska Innowacja „Muzyka to Matematyka”.

Październik był bardzo pracowitym miesiącem dla klasy 2a, która sumiennie i z wielkim zaangażowaniem realizowała zadania innowacyjne zaplanowane na ten okres. Ogromnym wyzwaniem było przygotowanie Muzycznej Pocztówki dla placówki, z którą nawiązaliśmy partnerską współpracę. Nasza klasa nawiązała kontakt z uczniami klasy 2 z Zespołu Kształcenia i Wychowania w Kulicach (województwo zachodniopomorskie). 

 

p. Grażyna Długoborska
Czytaj więcej o: Ogólnopolska Innowacja „Muzyka to Matematyka”.
Przejdź do - Ogólnopolska Innowacja „Muzyka to Matematyka”.
10 października 2022

Ogólnopolska Innowacja „Muzyka to Matematyka”.

Klasa 2a melduje wykonanie zadań wrześniowych w ramach realizowanej innowacji „Muzyka to Matematyka”.

We wrześniu uczniowie nauczyli się pięknie śpiewać Hymn Krainy Muzyki, opanowali układ taneczny oraz opracowali akompaniament na instrumentach perkusyjnych do naszego innowacyjnego hymnu. Poza tym rozróżniali, nazywali, grupowali, przeliczali i porównywali ilościowo zbiory instrumentów, utrwalając jednocześnie nabyte umiejętności i wiadomości matematyczne.

 

p. Grażyna Długoborska