Szkoła Podstawowa nr 2 im. Fryderyka Chopina w Małkini Górnej

Aktualności

Artykuły

Przejdź do - Konkurs Patria Nostra
22 lutego 2018

Konkurs Patria Nostra

Uczniowie naszej szkoły Jakub Romanowski,  Aleksander Zyśk  i  Jakub Zaręba brali udział w Konkursie Historycznym Patria Nostra. Organizatorem konkursu jest Fundacja Konkursu Historycznego Patria Nostra.  Celem konkursu  jest propagowanie historii Polski, krzewienie wartości i postaw patriotycznych oraz budowa społeczeństwa obywatelskiego.

Czytaj więcej o: Konkurs Patria Nostra
Przejdź do - Dzień Bezpiecznego Internetu
22 lutego 2018

Dzień Bezpiecznego Internetu

We wtorek 6 lutego w naszej szkole obchodzony był Ogólnoeuropejski Dzień Bezpiecznego Internetu pod hasłem ,,Tworzymy kulturę szacunku w sieci”. Dzień Bezpiecznego Internetu miał na celu zaznajomić uczniów z zasadami, którymi powinni się kierować podczas surfowania po sieci oraz uświadomić zagrożenia, jakie mogą tam na nich czekać. 

M. Małecki
Czytaj więcej o: Dzień Bezpiecznego Internetu
Przejdź do - Wieczornica Walentynkowa
19 lutego 2018

Wieczornica Walentynkowa

Wieczór poetycki zorganizowany przez Panią Elżbietę Więckowską i uczniów klasy VII b na stałe wpisał się w tradycję „Dwójki”. W dniu 13 lutego 2018 roku w godzinach wieczornych w naszej szkole po raz kolejny odbył się wieczorek poetycki. W tym roku motywem przewodnim było Święto Zakochanych czyli WALENTYNKI. Wieczorek został zorganizowany przez Panią Elżbietę Więckowską i uczniów z klasy VII b.

Janek Przesmycki - kl. VIIb, zdjęcia T. Suchcicki
Czytaj więcej o: Wieczornica Walentynkowa
18 lutego 2018

Dzień pełen miłości - Walentynki w naszej szkole

  Święto obchodzone 14 lutego czyli walentynki zawsze było świętem, na którego obchody w naszej szkole czekaliśmy z radością. Karty walentynkowe od tajemniczego wielbiciela, słodkości, kolory czerwieni i różu czyli to, co już od rana co roku gości w naszej szkole właśnie 14 lutego. W tym roku bawiliśmy się równie dobrze. 
Czytaj więcej o: Dzień pełen miłości - Walentynki w naszej szkole
Przejdź do - „ Nie ma sportu, który nie niósłby jakiegoś zagrożenia. Największym jednak zagrożeniem jest brak sportu”
16 lutego 2018

„ Nie ma sportu, który nie niósłby jakiegoś zagrożenia. Największym jednak zagrożeniem jest brak sportu”

Takie hasło przyświecało dzisiejszej uroczystości w Szkole Podstawowej nr 2 w Małkini Górnej. Było to ślubowanie klasy sportowej, IV c, która funkcjonuje od września 2017r. w naszej szkole. Była to doniosła uroczystość do której przygotowywaliśmy się od jakiegoś czasu pracując nad śpiewem, tańcem czy recytacją.

Czytaj więcej o: „ Nie ma sportu, który nie niósłby jakiegoś zagrożenia. Największym jednak zagrożeniem jest brak sportu”