Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - Narodziny Niepodległej Polski
13 listopada 2019

Narodziny Niepodległej Polski

12 listopada 2019r. sześcioro uczniów klas 7-8 wzięło udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie „Narodziny Niepodległej Polski”, wpisującej się w 101 rocznicę obchodów odzyskania przez Polskę niepodległego bytu państwowego po 123 latach zaborów. Uczniom gratulujemy aktywności i życzymy jak najlepszych wyników.

opiekun Elżbieta Więckowska
Przejdź do - Bóg Honor Ojczyzna
Przejdź do - Powiatowy Konkurs Historyczny
12 listopada 2019

Powiatowy Konkurs Historyczny

8 listopada reprezentanci naszej szkoły w kategorii klas 7-8, wzięli udział w Powiatowym Konkursie Historycznym o Puchar Starosty Ostrowskiego. Tematyka konkursu dotyczyła walki Polaków o niepodległość pierwszych lat kształtowania się niepodległego bytu. Uczestnicy startowali w 2-osobowych drużynach. Nasz team w składzie: Zosia Perzan z klasy 8a i Szymon Suski z klasy 7a zdobyli I miejsce w powiecie.

Gratulujemy!

opiekun Elżbieta Więckowska
Przejdź do - "Szkoła do Hymnu"
8 listopada 2019

"Szkoła do Hymnu"

W piątek, 8 listopada 2019 r. o symbolicznej godzinie 11:11, nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji "Szkoła do Hymnu". Akcja ta jest kontynuacją ubiegłorocznej inicjatywy "Rekord dla Niepodległej".

p. Grażyna Długoborska
Przejdź do - Dar serca dla Klaudii
7 listopada 2019

Dar serca dla Klaudii

Przejdź do - Pamiętnik Erasmusa, 20.10 - 26.10.2019
6 listopada 2019

Pamiętnik Erasmusa, 20.10 - 26.10.2019

W naszej szkole po raz pierwszy gościliśmy uczniów i nauczycieli z  4 krajów: Włoch, Rumunii, Portugalii i Turcji. Spotkanie odbyło się w ramach  projektu dofinansowanego przez fundusz Unii Europejskiej z kategorii współpraca szkół KA229.  Głównym celem projektu  o tytule „MOTIVATION III-AUTONOMY-ENTHUSIASTIC SCHOOLS” jest wzmacnianie potencjału szkoły do współpracy międzynarodowej, pozyskiwanie wiedzy i umiejętności oraz stawianie czoła nowym wyzwaniom. Językiem komunikacji jest język angielski.

Koordynator projektu - Anna Waracka-Zyśk
Czytaj więcej o: Pamiętnik Erasmusa, 20.10 - 26.10.2019
Przejdź do - Zapalanie zniczy na cmentarzu
6 listopada 2019

Zapalanie zniczy na cmentarzu

Uczniowie wszystkich klas naszej szkoły na lekcjach religii przed Uroczystością Wszystkich Świętych i przed Narodowym Świętem Niepodległości, wychodzą na pobliski cmentarz żołnierzy poległych w czasie I i II wojny światowej, aby zapalić znicze, pomodlić się, a także posprzątać stare wypalone znicze.

p. Dorota Sławińska
Przejdź do - Fantastyczny Świat Muzyczny
5 listopada 2019

Fantastyczny Świat Muzyczny

 We wtorek, 5 listopada mieliśmy przyjemność wzięcia udziału w koncercie muzycznym zespołu Limbos. W tym roku, występ odbył się pod hasłem „Fantastyczny świat muzyczny”.  Nasi uczniowie świetnie się bawili i chętnie śpiewali znane piosenki. 

Teresa Dmochowska
Przejdź do - Wycieczka klasy I a do obiektu "Ziołowy Zakątek" w Korycinach
3 listopada 2019

Wycieczka klasy I a do obiektu "Ziołowy Zakątek" w Korycinach

Wychowawca klasy Ia -Teresa Żach
Przejdź do - Porządkujemy cmentarz
31 października 2019

Porządkujemy cmentarz

W dniu 29.10.2019 klasa 7a i 7b wraz z opiekunami p. Agatą Ciołkowską oraz Marzeną Rolek, wybrali się na cmentarz żołnierzy polskich w Malkinii Górnej. 

Marika Siwek, Amelia Rostkowska - uczennice kl.7a
Czytaj więcej o: Porządkujemy cmentarz