Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - WYSTAWA GRZYBÓW W OSTROWSKIM SANEPIDZIE 2019
22 września 2019

WYSTAWA GRZYBÓW W OSTROWSKIM SANEPIDZIE 2019

19 września klasa 7b miała możliwość obejrzenia wystawy grzybów w Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Ostrowi Mazowieckiej. Uczniowie uczestniczyli w prelekcji dotyczącej rozpoznawania grzybów jadalnych, niejadalnych i trujących. 

Klasa 7b
Czytaj więcej o: WYSTAWA GRZYBÓW W OSTROWSKIM SANEPIDZIE 2019
Przejdź do - "Pamięć i przestroga" 80 rocznica wybuchu II wojny światowej
19 września 2019

"Pamięć i przestroga" 80 rocznica wybuchu II wojny światowej

Są takie daty, które w zbiorowej pamięci zajmują miejsca szczególne. Do nich należy 1 i 17 września 1939 roku. Czcimy w tych dniach pamięć tych, którym nie brakowało wiary i sił, aby złożyć swe życie w służbie ojczyzny. Chociaż minęło 80 lat, nie wygasła pamięć o dramatycznych wydarzeniach tamtego września. 

M. Małecki kl. VIII a
Czytaj więcej o: "Pamięć i przestroga" 80 rocznica wybuchu II wojny światowej
Przejdź do - Spotkanie z policjantem
5 września 2019

Spotkanie z policjantem

W czwartek 05 września uczniów klas pierwszych odwiedził dzielnicowy, asp. Sylwester Andryszczyk. Przedstawił dzieciom, jak bezpiecznie poruszać się w drodze do szkoły,  prawidłowo przechodzić przez przejście dla pieszych, omówił zasady bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym oraz zwrócił uwagę, jak ważną rolę odgrywa noszenie odblasków.

Edyta Przesmycka
Czytaj więcej o: Spotkanie z policjantem
5 września 2019

Spotkanie z policjantem

W czwartek 05 września uczniów klas pierwszych odwiedził dzielnicowy, asp. Sylwester Andryszczyk. Przedstawił dzieciom, jak bezpiecznie poruszać się w drodze do szkoły,  prawidłowo przechodzić przez przejście dla pieszych, omówił zasady bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym oraz zwrócił uwagę, jak ważną rolę odgrywa noszenie odblasków.

Czytaj więcej o: Spotkanie z policjantem
Przejdź do - Inauguracja roku szkolnego 2019/2020
2 września 2019

Inauguracja roku szkolnego 2019/2020

Po dwumiesięcznej przerwie wakacyjnej, Uczniowie naszej szkoły rozpoczęli nowy rok szkolny 2019/2020. Po mszy św. w Kościele, odbył się apel na boisku szkolnym, nastepnie uczniowie spotkali się w salach ze swoimi wychowawcami.

ŻYCZYMY WSZYSTKIM WIELE SUKCESÓW W NOWYM ROKU SZKOLNYM!

Przejdź do - Sportowe wakacje UKS-u za nami
26 sierpnia 2019

Sportowe wakacje UKS-u za nami

Kilkunastoletnią  tradycją stało się, że zawodniczki UKS Dwójka Małkinia Górna, w okresie wakacyjnym, wyjeżdżają na obóz sportowy do Augustowa. Początkowo, termin wyjazdów oscylował w pierwszym miesiącu letniego wypoczynku, drugi rok z kolei termin zgrupowania to połowa sierpnia.

Agata Rostkowska – trener UKS Dwójka Małkinia Górna
Czytaj więcej o: Sportowe wakacje UKS-u za nami
Przejdź do - Letnia Szkoła Junior Media w Żorach
19 sierpnia 2019

Letnia Szkoła Junior Media w Żorach

Udało nam się! W tym roku nasza redakcja zajęła czwarte miejsce w rankingu Junior Media. Cały rok pracy i wysiłku włożonego w tworzenie gazetek i wydawanie ich przyczyniło się to do tak wysokiego miejsca w skali krajowej.

Sylwia Dobrowolska, kl. IIIb gimnazjum, redaktor Dwójeczki
Czytaj więcej o: Letnia Szkoła Junior Media w Żorach
Przejdź do - DUBLIN 2019 - Erasmus+
6 sierpnia 2019

DUBLIN 2019 - Erasmus+

Tydzień po zakończeniu roku szkolnego 30 czerwca, grupa nauczycieli ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Fryderyka Chopina, w składzie: Teresa Dmochowska, Edyta Przesmycka i Adam Koch, w ramach realizacji projektu Erasmus+, wyjechała na dwutygodniowy kurs językowy do miasta Dublin w Irlandii. 

Teresa Dmochowska
Czytaj więcej o: DUBLIN 2019 - Erasmus+
Przejdź do - Nasza cypryjska przygoda
31 lipca 2019

Nasza cypryjska przygoda

Wakacje kojarzą się nam zawsze z odpoczynkiem i czasem wolnym od zajęć szkolnych. W ramach realizacji programu Erasmus+ kolejna grupa nauczycieli z małkińskiej „dwójki”, wyjechała podczas wakacji uczyć się języka angielskiego, zdobyć nowe umiejętności, zwiedzić i poznać kulturę innego kraju.

Agata Rostkowska – nauczyciel SP2 Małkinia Górna
Czytaj więcej o: Nasza cypryjska przygoda
Przejdź do - MALTA 2019 - ERASMUS +
24 lipca 2019

MALTA 2019 - ERASMUS +

W dniach 1.07.–12.07.2019r. ośmioro nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 2 im. Fryderyka Chopina w Małkini Górnej uczestniczyło w projekcie unijnym, który miał na celu doskonalenie znajomości języka angielskiego. Uczyliśmy się w trzech szkołach językowych na Malcie.

Pani Marta Jasionek
Czytaj więcej o: MALTA 2019 - ERASMUS +