Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - Ogólnopolski konkurs plastyczny ,,Orzeł Biały Nasza Duma”
22 maja 2018

Ogólnopolski konkurs plastyczny ,,Orzeł Biały Nasza Duma”

18 maja 2018r., uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 im. F. Chopina w Małkini Górnej: Oskar Karwowski kl. IVa, Wojciech Ogonowski kl. IIIb Gimnazjum i Wiktoria Biernacka kl. II a Gimnazjum  zostali nagrodzeni w Ogólnopolskim konkursieplastycznym pt.,,Orzeł Biały Nasza Duma”. Prace wykonali pod kierunkiem p. Doroty Sławińskiej i p. Joanny Sokołowskiej.

p. Dorota Sławińska
Przejdź do - Porcja Pozytywnej Energii
19 maja 2018

Porcja Pozytywnej Energii

W maju uczniowie klas: I a, II a i II b realizowali program pt. Porcja Pozytywnej Energii. Jest to program edukacyjny kształtujący u dzieci właściwe nawyki żywieniowe. Skłania do spożywania odpowiedniej ilości warzyw i owoców oraz propagowania zdrowego odżywiania.

p. Edyta Przesmycka
Czytaj więcej o: Porcja Pozytywnej Energii
Przejdź do - Szkolne obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja
18 maja 2018

Szkolne obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

W tym roku obchodzimy 227 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Ustawa ta regulowała ustrój prawny Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Konstytucja 3 Maja była pierwszym w Europie i drugim na świecie nowoczesnym, spisanym prawem.

Maksymilian Małecki
Czytaj więcej o: Szkolne obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja
16 maja 2018

Jak głosować?

Przejdź do - Wycieczka do Warszawy klas szóstych
13 maja 2018

Wycieczka do Warszawy klas szóstych

W środę 25 kwietnia, klasy szóste razem z wychowawcami panią Joanną Zaręba, panem Adamem Kochem oraz panią Małgorzatą Kalata pojechały na jednodniową wycieczkę do Warszawy. Jej program przewidywał seans kinowy, zwiedzanie Muzeum Kolejnictwa oraz przejście Escape Room. 

Maksymilian Małecki
Czytaj więcej o: Wycieczka do Warszawy klas szóstych
Przejdź do - Impreza lekkoatletyczna dla szkół podstawowych
10 maja 2018

Impreza lekkoatletyczna dla szkół podstawowych

W dniu dzisiejszym na naszych obiektach sportowych odbyły się zawody lekkoatletyczne dla szkół podstawowych z naszej Gminy w ramach XV Gminnej Spartakiady Szkół Podstawowych. Nasza szkoła wystawiła do imprezy po dwa zespoły dziewcząt i dwa zespoły chłopców. W obu kategoriach  jeden zespół to była reprezentacja szkoły SP 2 Małkinia Górna składająca się z klas V-VI naszej szkoły, choć wśród dziewcząt był wyjątek, a druga drużyna tzw. poza konkursem, to reprezentanci wyłonieni z klasy 4c czyli sportowej, którzy poczynili przymiarkę do startów w zawodach szkolnych.

p. Agata Rostkowska
Czytaj więcej o: Impreza lekkoatletyczna dla szkół podstawowych