Wyjątkowe spotkanie czwartoklasistów

13 grudnia 2017

12 grudnia był wyjątkowym dniem dla klasy IV c i  IV b naszej szkoły. Pozytywnie na zaproszenie na spotkanie,  odpowiedziała Pani Milena Flanc-Wilczewska, która zawodowo zajmuje się zwierzętami, w szczególności psami. Jest ona groomerem (fryzjer psów) oraz psim behawiorystą.  Zajmuje się również tresurą oraz przygotowuje czworonogi do wystaw kynologicznych.

Sama jest właścicielką trzech jakże odmiennych pupili, które zaszczyciły nas swoją obecnością. Były to widoczne na zdjęciach : Vega – owczarek niemiecki, Zizi – bedlington terrier oraz Karina (kierowniczka stada) Yorkshire terrier .

Nasi goście zaprezentowali swoje umiejętności a Pani Milena swoją wiedzę na temat zwierząt i ich zachowań. Mówiła nam jak należy postrzegać czworonogi, jak należy zachować się podczas spotkania z nieznajomym psem oraz czego psy nie lubią jak i co postrzegają przyjaźnie w zachowaniu człowieka (min ziewanie je relaksuje). Dzieci żywiołowo zareagowały na obecność pupili, które obcując z dziećmi, czuły się w ich obecności dość swobodnie. Uczestnicy spotkania opowiadali o swoich doświadczeniach jak i pytali na temat żywienia i pielęgnacji. Przekazana wiedza była bardzo ciekawa jak i momentami zaskakująca. Spotkanie było bardzo przyjemne i pouczające a na zakończenie dzieci miały możliwość „przybić piątkę” z nie byle kim bo polską medalistką w swojej grupie czyli „blondyną” Zizi, która jest w okresie między wystawowym więc odrostu sierści. Widoczne zapożyczone zdjęcie z wystawy pokazuje w całej okazałości bohaterkę naszego wtorkowego spotkania Panią Milenę oraz jej medalistkę podczas wystawy.

Spotkanie było bardzo wyjątkowe a na dzieciach oraz ich opiekunach zrobiło duże wrażenie. Pozdrawiamy Panią Milenę, z której usług i porad można skorzystać w Ostrowi Mazowieckiej.

Dyrekcja SP 2, wychowawcy klas czwartych oraz przede wszystkim dzieci bardzo dziękują za spotkanie i trzymamy kciuki za sukcesy psów.