UCZNIOWIE SP2 WE WŁOSZECH

9 marca 2020

KNOW HOW IN TERMS OF DEVELOPING MOBILE APPLICATIONS to projekt, którego głównym celem jest tworzenie aplikacji mobilnych i wykorzystywanie ich w procesie uczenia się.

Podczas pobytu we Włoszech, od 19 do 25 stycznia,  6 uczniów z   klas ósmych realizowało założenia projektu. Podczas pobytu we włoskiej szkole Centro Studi Frentano  uczniowie uczestniczący w wymianie odbyli warsztaty informatyczne podczas, których stworzyli własną aplikację mobilną służącą do nauki języków obcych -  włoskiego i angielskiego. Po zajęciach,  uczniowie poznawali kulturę i tradycje krajów z których pochodziły szkoły partnerskie - bawili się tańcząc tradycyjne tańce  greckie, bułgarskie i włoskie. Przedstawiali prezentacje, opowiadali o swoich krajach i szkołach. Mieli, również możliwość degustacji tradycyjnych dań  włoskich,  zwiedzania Rzymu oraz podziwiania pięknego regionu Abruzzo.

Spotkania międzynarodowe to dla naszych uczniów ogromna lekcja otwartości i samodzielności. To możliwość sprawdzenia swoich umiejętności językowych i szlifowanie ich. Przełamywanie nieśmiałości i konfrontacja z odmiennością kultury i mentalności.

Z niecierpliwością czekamy na kolejne  wyjazdy i spotkania. Jesteśmy „głodni” nowych doświadczeń.

Autor: Koordynator Anna Waracka-Zyśk