Veni, vidi, vici

10 października 2019

W minioną środę na naszych małkińskich łęgach nadbużańskich, jak co roku od 21 lat, odbyła się masowa impreza biegowa, która oficjalnie zainaugurowała sportowy rok szkolny 2019/2020. Nosi ona nazwę Bieg o Puchar Starosty Ostrowskiego.

Patronem imprezy , jak nazwa wskazuje, jest Pan Starosta ostrowski, który ufundował trofea na tą imprezę, ciepły posiłek oraz napoje. Były również media, na relacje których oczekujemy z niecierpliwością. Jak zwykle, szeroka reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w imprezie (ponad 50-ciu uczniów). Ilość przełożyła się również na jakość. Niedawno świętowaliśmy triumfy podczas wygranych sztafet przełajowych w Ostrowi Mazowieckiej (3.10.2019), kiedy to wszystkie nasze ekipy wygrały swoje kategorie biegowe. Mieliśmy również nadzieję, na sukces na rodzimej ziemi. Tak też się stało. Dziewczęta i chłopcy w kategorii dzieci w rezultacie, podsumowując dorobek trzech kategorii wiekowych, wygrali swoją rywalizację. Indywidualnie, również mamy powody do satysfakcji. Bardzo ładne medale, stały się również własnością naszych uczniów: Julia Polińska 6c r.2008 – złoto, Michalina Zyśk 6c 2008 – srebro, Maciej Koch 6c – 2007- złoto, Hubert Budziszewski 5a r.2008 – złoto, Grzegorz Sawecki 6c r.2008- brąz. Drużynowo, jak już wspomniałam obie kategorie pokonały swoich rówieśników ze szkół w naszym powiecie. W sumie startowało 112 dziewcząt w rocznikach 2007-2009 oraz 80 chłopców w tych samych kategoriach wiekowych.

Jeśli chodzi o klasy 7 i 8 czyli roczniki 2005 i 2006 w sumie wystartowało 42 dziewczęta oraz 72 chłopców. Były to biegi łączne dwóch roczników. Biegacze rywalizowali drużynowo (drużynę stanowiło 6 osób) o komplet pucharów. Również i tu nie zawiedliśmy. Zarówno dziewczęta jak i chłopcy zespołowo stanęli na najwyższym stopniu podium. Indywidualnie złote medale trafiły do Roksany Prasał z 7b oraz Dawida Rostkowskiego z 8b. Dokładne wyniki rywalizacji można znaleźć na stronie WWW.szsostrow.malkinia.com .

Bardzo jesteśmy dumni z naszych szkolnych sportowców. Jest to bardzo duży wysiłek szkoleniowy jak i zaangażowanie i serce do walki poszczególnych ekip, za co im serdecznie dziękujemy. Ostatnie zawody biegowe w tym roku kalendarzowym to 11 października 2019r w Ostrołęce nad Narwią. Jadą 3 z 4 awansujących drużyn sztafet przełajowych. Zobaczymy jak doskonały występ w zawodach powiatowych przełoży się na start w zawodach międzypowiatowych. Jesteśmy sercem z naszymi, dmuchamy im w plecy a kciuki trzymamy do białości.

Autor: Opiekun p. Agata Rostkowska