Szkoła Podstawowa nr 2 im. Fryderyka Chopina w Małkini Górnej

Turniej o Puchar Wójta Gminy Małkinia Górna w siatkówce dziewcząt

9 lutego 2018

08.02.2018 roku nasza szkoła zorganizowała 11 Turniej o Puchar Wójta Gminy Małkinia Górna w siatkówce dziewcząt. Uroczystego otwarcia dokonała Pani Wójt Bożena Kordek. Na początku Pan Marcin Wojciechowski przedstawił system i program rozgrywek oraz nagrody o jakie walczyły zaproszone drużyny. W sportowych zmaganiach wzięło udział 6 drużyn: Małkinia Górna, Czerwin, Nur, Jasienica oraz dwie drużyny z Ostrowi.

Po rozgrywkach wyłoniono zwycięzców. Pierwsze miejsce zajęła drużyna z Czerwina, pokonując w finale Nur, natomiast trzecie należało do zespołu z Jasienicy. Nasze zawodniczki walczyły o piąte miejsce, jednak los im nie sprzyjał i uplasowały się na szóstej pozycji.

Każda drużyna została nagrodzona pucharem, a te, które stanęły na podium, otrzymały medale, a najlepsze zawodniczki z każdej drużyny - statuetki.

W naszej szkole wyróżniono Gabrielę Rytel, a decyzją trenerów najlepszą zawodniczką turnieju została Oliwia Dobkowska z Czerwina. Walka była zacięta, ponieważ wszystkie zespoły dawały z siebie wszystko. Pomocny  był także doping naszych uczniów.

Mimo, iż naszym zawodniczkom nie udało się wywalczyć medali, to są one tak zdeterminowane, że będą dalej lepiej pracować, aby podnosić poziom sportowy i odnosić większe sukcesy.