Uroczyste zakończenie roku 2018/2019 absolwentów 8 klas i gimnazjum

20 czerwca 2019

Nadszedł czerwiec, nadszedł wyczekiwany dzień zakończenia roku. Po pracowitym roku szkolnym 2018/2019 uczniowie naszej szkoły byli gotowi, aby 19.06. 2019r. uroczyście go zakończyć, odebrać swoje świadectwa oraz życzyć sobie miłych i bezpiecznych wakacji.

Szczególnie ważnym dniem dla niektórych był dzień 18.06. 2019r. Tego dnia uczniowie gimnazjum oraz klas 8 szkół podstawowych spotkali się na ostatniej wspólnej uroczystości, czyli zakończeniu roku absolwentów.

Uroczystość zakończenia roku rozpoczęła się o godzinie 17. Obecni byli rodzice absolwentów, nauczyciele, dyrekcja oraz pozostali zaproszeni goście. Całość rozpoczęły oficjalne przemówienia, skierowane do młodzieży, oraz do rodziców i nauczycieli.  Następnie przyszedł moment wręczenia zasłużonych nagród i wyróżnień. Nagrodzono uczniów wzorowych, odznaczających się szczególnymi osiągnięciami, sportowców, działaczy  Samorządu Uczniowskiego, wolontariatu i Pocztu Sztandarowego. Nagrodę w formie listów gratulacyjnych dostali rodzice uczniów, których średnia wyniosła 5.0 i wyżej. Swoje podziękowania otrzymali również bardzo aktywni w ubiegłych latach działacze Rady Rodziców,  którzy swoją ciężką pracą umilali uczniom lata spędzone w tej szkole.

Pod opieką Pań Beaty Narowskiej,  Aleny Przywoźnej, Elżbiety Więckowskiej oraz Marioli Pekałowskiej  młodzież przygotowała część artystyczną, którą mieliśmy przyjemność obejrzeć zaraz po zakończeniu wręczania nagród. Były wzruszające wierszyki z podziękowaniami dla rodziców, nauczycieli. Były również piosenki niosące piękne przesłanie i ważną lekcję dla absolwentów szkoły, którzy za chwilę wkraczają w wielki świat i niezbędne są im wskazówki. Utalentowana młodzież dawała z siebie wszystko. Po poruszającej piosence dla rodziców, gimnazjaliści wręczyli swoim rodzicom róże. Był to bardzo miły gest i obecne było wzruszenie nie tylko rodziców, ale także uczniów. Między piosenkami i wierszami klasy 8 wykonały pięknego poloneza. Otrzymali gromkie brawa, a publiczność była zachwycona. Zwieńczeniem  uroczystości był taniec przygotowany przez klasy 3 gimnazjum- walc. Był to pierwszy raz kiedy w naszej szkole zatańczono walca i zrobił on ogromne wrażenie. Uczniowie otrzymali również duże brawa. Przygotowaniem zarówno walca jak i poloneza zajęła się Pani Alena Przywoźna, która poświęciła dużo czasu, aby uczniowie mogli wykonać tak piękne tańce. Oprawą muzyczną natomiast zajęła się Pani Joanna Sokołowska, która zadbała o odpowiedni dobór i wykonanie piosenek. Uroczystość nie byłaby taka sama gdyby nie piękna dekoracja, którą wzorowo wykonał zespół dekoracyjny. Wszystkim zaangażowanym w uroczystość serdecznie dziękujemy.

Uroczystość dobiegała końca, ale podniosły charakter obecny był do samego końca. Ostatnia piosenka, którą absolwenci zaśpiewali wspólnie, była momentem wielkiego wzruszenia. Uczniowie żegnali się, dziękując za wiele niesamowitych lat, które ze sobą spędzili.

Dzień 18.06. 2019r. był dla uczniów kończących szkołę, dla ich rodziców, wychowawców i nauczycieli dniem bardzo ważnym. Po raz ostatni wszyscy spotkali się w tak dużym gronie. Teraz uczniowie opuścili już mury naszej szkoły i od września rozpoczną nowy rozdział, nie zapominając o poprzednim, który był dla nich niezwykłą lekcją, świetną zabawą i na długi czas pozostanie pięknym wspomnieniem.

Autor: Daria Zatorska, kl. 3a gimnazjum