Ustny powiatowy konkurs dwujęzyczny z języka angielskiego i niemieckiego

13 maja 2019

Języki obce to zdecydowanie jedna z ulubionych dziedzin uczniów naszej szkoły. Uczniowie mają możliwość uczyć się nie tylko języka angielskiego, ale także języka niemieckiego oraz rosyjskiego. Chętnie biorą udział w różnorodnych konkursach, w których mogą wykazać się swoimi umiejętnościami.

Dnia 10.05.2019r. uczniowie klasy III A gimnazjum brali udział w jednym z konkursów językowych, a mianowicie w angielsko-niemieckim konkursie ustnym, który odbył się w Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Ostrowi Mazowieckiej. Daria Zatorska i Sebastian Ostrowski przeszli wcześniej zorganizowany etap szkolny, aby reprezentować naszą szkołę na owym powiatowym konkursie dwujęzycznym pod patronatem Starosty Powiatu Ostrowskiego

Celem konkursu jest propagowanie języków obcych, poszerzanie swoich umiejętności językowych i nabycie swobody w rozmowie w innym języku niż język ojczysty. Zadaniem wszystkich uczestników było odpowiedzenie na pytania z losowej kategorii w języku angielskim oraz niemieckim bądź rosyjskim. Często rozmowa i wypowiadanie się w innym języku sprawia problemy, a więc nie było to proste zadanie. Wymagało odwagi i posiadania pewności co do swoich umiejętności w danym języku obcym. Uczniowie naszej szkoły poradzili sobie bardzo dobrze. Sebastian Ostrowski otrzymał wyróżnienie, za co serdecznie mu gratulujemy. Każdy z uczestników został obdarowany drobnym upominkiem. Mimo, iż reprezentanci naszej szkoły nie stanęli na podium, to największą nagrodą jest dla nich świadomość, że pokonali wszelkie bariery, odważyli się usiąść przed komisją i odpowiedzieć na pytania w języku obcym.

Konkurs odbył się w bardzo sprawnie, w przyjemnej atmosferze. Był z pewnością niesamowitym doświadczeniem i świetną zabawą. Taka forma konkursu przygotowuje młodych ludzi do późniejszych egzaminów ustnych, które będą obowiązek zdawać podczas matury. Konkurs cieszył się dużą popularnością i nie wątpimy, że warto było wziąć w nim udział. Zachęcamy do obcowania z językami obcymi nie tylko na lekcjach, ale również na konkursach, w rozmowie. Języki obce są  niezbędne we współczesnym świecie, a znajomość ich na pewno ułatwi nam życie.

Autor: Daria Zatorska, kl. IIIa gimnazjum