"Wiwat majowa jutrzenko"

8 maja 2019

3 maja 1781r w Zamku Królewskim w Warszawie uchwalono drugą w dziejach świata konstytucję narodową, która była bardzo postępowym, jak na te czasy, dokumentem prawnym. Od tamtej pory obchodzimy rocznicę tego wydarzenia.

W naszej szkole, krótki apel dla całej społeczności szkolnej, przybliżający tło historyczne sprzed 228 lat, przygotowała klasa 5c. Słowem i piosenką uświetniliśmy tę datę. Nie obyło się również bez pieśni patriotycznej, odśpiewanej przez zgromadzoną publiczność. „Rotę”, bo o niej mowa, mieliśmy okazję nauczyć się i przećwiczyć, we wrześniu 2018r., kiedy to szkoła nasza przystąpiła do konkursu wspólnego śpiewania hymnu państwowego i dowolnej pieśni patriotycznej.

Przy okazji apelu, Pani Małgorzata Pianka ogłosiła wyniki rozstrzygniętego konkursu plastycznego o tematyce  ekologicznej (Smog i walka z nim). Wyróżnieni uczniowie otrzymali pamiątkowe nagrody  ufundowane przez firmę Rockwool.

Autor: Wychowawca klasy Vc p. Agata Rostkowska