Wycieczka z projektu „Stawiam na edukację”

11 marca 2019

W dniu 26 lutego odbyła się wycieczka do Warszawy. Z naszej szkoły pojechali uczniowie klasy Va i Vb z opiekunami B. Siwek, M. Pekałowską. Po drodze dołączyła do nas grupa gimnazjalistów ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Małkini.

Na początku udaliśmy się na Stadion Narodowy. Zwiedzaliśmy Stadion z panem Rafałem, który był naszym przewodnikiem. Na początku poszliśmy na widownię i tam dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy o stadionie i odbywających się tam imprezach. Potem oglądaliśmy czyli szatnie i różne pokoje piłkarzy, oraz salę konferencyjną, niektórzy z nas nawet usiedli na miejscach piłkarzy.
Siedzieliśmy na ławce rezerwowej a potem udaliśmy się na najwyższy stopień, czyli koronę. Mogliśmy się poczuć jak dziennikarze i piłkarze. Dowiedzieliśmy się ,ile czasu zajmuje rozkładanie murawy oraz co się z nią dzieje po meczu. Wiemy też, ile czasu się otwiera. Na końcu pojechaliśmy do Muzeum Narodowego. Podzieliliśmy się na dwie grupy ,jedna uczyła się opisywać obrazy, a druga poznawała obyczaje szlacheckie. W naszej grupie nauczyliśmy sie wiele nazw obrazów oraz ciekawostek o autorach. Dowiedzieliśmy się, że może być obraz profilowy lub przedstawiający całą postać. Obie lekcje były bardzo ciekawe i wiele się nauczyliśmy. Potem był powrót do domu. Wycieczka bardzo nam się podobała i była fajna, poznaliśmy dużo nowych wiadomości zarówno na Stadionie Narodowym, jak i w Muzeum Narodowym.

Autor: Redaktorzy Dwójeczki z klasy Va i Vb