SPOTKANIE Z RATOWNIKIEM MEDYCZNYM W ŚWIETLICY SZKOLNEJ

29 grudnia 2017

12 grudnia 2017 roku w naszej świetlicy szkolnej odbyły się bardzo ciekawe zajęcia. Gościem był p. Wojciech Skonieczny – ratownik medyczny Pogotowia Ratunkowego

Głównym celem spotkania było przygotowanie uczniów do wykonywania prostych czynności podczas udzielania pierwszej pomocy oraz prawidłowego zachowania się w czasie wypadku w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia. Dzieci utrwaliły sobie numery telefonów alarmowych. W praktyce pod okiem pana ratownika uczyły się bandażowania, usztywniania kończyn, postępowania w przypadku oparzeń i zachowania w czasie nagłych wypadków. Dzieci z zainteresowaniem słuchały i z zaangazowniem wykonywały wszystkie ćwiczenia, które należy zastosować w sytuacji zagrożenia.

Naszemu Gościowi – p.Wojciechowi bardzo dziękujemy za przybycie do naszej świetlicy i mamy nadzieję, że jeszcze się spotkamy. Taka forma zajęć była dokonałą ilustracją powiedznia „łączyć przyjemne z pożytecznym”.