Jasełka w Naszej Szkole

22 grudnia 2017

Dnia 21.12.2017r. na hali gimnastycznej w naszej szkole odbyły się jasełka.  W przedstawieniu udział wzięły osoby z każdej klasy począwszy od pierwszaków, a kończąc na ostatnich klasach gimnazjum.

Na początku wszyscy goście zostali przywitani przez przewodniczącego samorządu szkolnego Jakuba Romanowskiego, który krótkim przemówieniem i ładnym wierszykiem rozpoczął całą uroczystość.

Pierwsi zaprezentowali się najmłodsi w roli pasterzy przybywających do dzieciątka, Marii i Józefa, których grała para uczniów z II i III klasy gimnazjum – Julia Uściłowska i Mateusz Janiak.

W kolejnej części przedstawienia pojawiły się postacie z bajek – Calineczka, Kopciuszek, Królowa Śniegu, Czerwony Kapturek, Dziewczynka z Zapałkami i inni bohaterowie znanych baśni. Każdy z nich kolejno podchodził do dzieciątka, składając mu dary.

Pomiędzy poszczególnymi częściami spektaklu, uczniowie i uczennice śpiewali przepiękne kolędy i pastorałki.

Aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami, a głos zabrała pani Dyrektor, serdecznie dziękując nauczycielkom, które przygotowały całą uroczystość: Pani Dorocie Sobieskiej, Edycie Przesmyckiej, Alinie Janiak oraz Grażynie Długoborskiej za oprawę muzyczną. Zwróciła również uwagę na piękne stroje naszych aktorów, które przygotowali sami rodzice, każdy z tych detali sprawił, że przedstawienie było interesujące i chętnie się je oglądało.

Kolejna przemawiała pani Wójt, która była również zachwycona przedstawieniem i po krótkim podsumowaniu całego występu, życzyła wszystkim wesołych świąt i zaprosiła do odebrania paczek ufundowanych przez Urząd Gminy w Małkini Górnej. Należy również dodać, że pakowaniem zajął się nasz szkolny wolontariat na czele z panią Joanną Sokołowską, za co bardzo im dziękujemy. Przepiękne dekoracje przygotował zespół dekoracyjny w składzie: Barbara Fydrych, Monika Kulesza, Aneta Steć, Hanna Rukat, Dorota Sławińska, Małgorzata Kalata, Ewa Perzanowska.

Sandra Werner, redaktor ,,Dwójeczki”