UKS Dwójka Małkinia Górna kończy sezon

15 czerwca 2021

Sezon sportowy 2020/2021 nie tylko szczypiornistki z Małkini nazwą trudnym i długim. Jednak wszystko ma swój koniec i sezon dziewcząt dzieci i młodziczki zakończyłyśmy oficjalnie 12 czerwca 2021 mistrzowskim finałem z naszym udziałem w kategorii dzieci natomiast młodziczka 6 czerwca 2021 r.

Możemy pochwalić się pewnymi dokonaniami, które jak na jedną wiejską szkołę są dość imponujące, wg naszego subiektywnego spojrzenia. Obie nasze UKS – oskie drużyny rywalizujące w Mazowieckiej Lidze Dzieci i Młodzieży zakończyły sezon wspólnie , jak na sportowców przystało, spływem kajakowym 13 czerwca 2021. Była radość, satysfakcja oraz nieoficjalne pożegnania i świadomość, że już w tym składzie w barwach UKS „Dwójka” się nie spotkamy.  Nasze dokonania w mijającym sezonie:

• 3 miejsce (na 16 startujących drużyn) w Mazowieckiej Lidze Dziewcząt kategoria dzieci (2008 i mł)
  • 9 miejsce (na 23 startujących drużyn) w Mazowieckiej Lidze Dziewcząt kategoria młodziczka (2006 i mł)
  • 6 dziewcząt na testach do kadry wojewódzkiej rocznika 2006
  • 6 dziewcząt z 2007 i mł przed testami do kadry wojewódzkiej młodziczki
  • zdobycie tytułu Drużyna Dekady tygodnika Polska Times (2-gie miejsce w województwie mazowieckim)
  • dwie nagrody pieniężne dla zawodniczek z naszego UKS-u od Starosty Ostrowskiego
  • Ponad 50 dziewcząt z SP2 Małkinia Górna w szkoleniu sportowym (od rocznika 2012 do 2006)

Dodam tylko, że liga mazowiecka jest najmocniejszą i najliczniejszą ligą piłki ręcznej w Polsce. Mamy satysfakcję z osiągniętych wyników. Wiadomo ambitnym, że zawsze niedosyt pozostaje, cieszymy się jednak z naszych dokonań, szczególnie dziewcząt kiedy to po raz pierwszy przywozimy do Małkini puchar WMZPR. Kończy szkolenie 10 dziewcząt z rocznika 2006. Mamy nadzieję, na kontynuowanie kariery zawodniczej przez dziewczęta w innych klubach. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w prawidłowe funkcjonowanie naszego Stowarzyszenia, w szczególności Zarządowi UKS „Dwójka” Małkinia Górna, rodzicom naszych wszystkich zawodniczek, Dyrekcji SP2 Małkinia Górna, Dyrektorowi GOKiS Małkinia Górna oraz Wójtowi Gminy Małkinia Górna. Szczególne podziękowania należą się sponsorom naszego klubu, bez których nie dalibyśmy rady obsłużyć naszego udziału w rozgrywkach ligowych, w których występowały dwie nasze drużyny.  Na progu czeka kolejny zespół (2010 i mł) , który chcemy wpuścić w sezonie 2021/2022 do ligi dzieci młodszych . Kolejny sezon rozpoczynamy obozem sportowym od dnia 9 sierpnia 2021 w Augustowie w którym udział zadeklarowało 32 zawodniczki.

Z perspektywy 14 lat startów w Mazowieckiej Lidze Dzieci i Młodzieży pod egidą Warszawsko- Mazowieckiego Związku Piłki Ręcznej widzimy, że poziom sportowy rośnie a UKS „Dwójka” Małkinia Górna jest rozpoznawalny w środowisku handballowym i staje się marką, z którą liczą się inne zespoły i kluby.

Autor: Agata Rostkowska trener piłki ręcznej UKS Dwójka Małkinia Górna