Kolejne emocje związane z małkińskim szczypiorniakiem

25 maja 2021

W sobotnie przedpołudnie rozpoczęła się, na naszej sali gimnastycznej, kolejna impreza sportowa zorganizowana przez UKS Dwójka Małkinia Górna. Nazwaliśmy ją kolejnym, trzecim, dniem obchodów Małkińskiej Wiosny czyli turnieju dziewcząt. Tym razem, po rocznikach 2006 i 2008 15 i 16 maja, w szranki rywalizacji stanęły najmłodsze dziewczęta bo urodzone w 2010 r. i wcześniej.

Do Małkini przyjechały zespoły z Ruśca, Cegłowa, Karczewa a nawet oddalonego o 290km Włocławka. Rywalizacja miała dość ciekawą formułę, bo każdy mecz składał się z trzech tercji po 7 minut każda i teoretycznie, jeśli w zespole było dużo zawodniczek a w małkińskim teamie było, każdą część meczu miały zagrać inne dziewczynki. Na tablicy pojawiały się punkty a w protokołach na koncie zawodniczek rósł ich dorobek ale nie to było najważniejsze i nad tym się dziś nie skupię. Najważniejsza była nauka poprzez zabawę, dobra atmosfera i zaszczepienie bakcyla rywalizacji i gry w tą piękną dyscyplinę, która w naszej szkole ma już pewne tradycje. Na zakończenie rywalizacji wszystkie dzieci otrzymały złote medale bo spisały się na medal ???? więc prawie u wszystkich uczestników na twarzach widniał uśmiech. Wspomnę tylko, że wygrałyśmy 3 z 4 pojedynków. Najlepszymi snajperkami  turnieju zostały Nikola Kuśmierzak z UKS Rusiec oraz Dagmara Kruszewska z Dwójki Małkinia. Obie w dorobku zanotowały po 12 bramek.

W sobotę 15 maja pożegnaliśmy nieoficjalnie dziewczęta z klas ósmych kończące występy w szeregach naszego małkińskiego UKS-u a w minioną sobotę czyli 22 maja przywitaliśmy, również nieoficjalnie, kolejny, dziewiąty już, UKS-owski zespół, który od września 2021r chcemy zgłosić do rozgrywek ligowych.

Bardzo dziękuję Pani Dyrektor Marcie Jasionek za udostępnienie sali oraz zapewnienie obsługi, Pani  Ewie Kruszewskiej i Zbyszkowi Baczewskiemu Prezesom UKS-u za wkład finansowy i pracy oraz dziękuję rodzicom, którzy zapewnili słodki poczęstunek dla gości i głośno, emocjonalnie, z zachowaniem obostrzeń, wspierali dopingiem swoje dzieci.

W składzie UKS Dwójka Małkinia Górna wystąpiły:

(1)   Maja Budziszewska, Karolina Wujek, Natalia Świerżewska, Wiktoria Dobies, Justyna Godlewska, Dagmara Kruszewska, Ola Wójtowicz (zielone stroje)

(2)   Nikola Malarska, Nikola Pasztaleniec, Amelka Chendoszko, Nikola Rudnik, Lena Nozderka, Paulina Płociennicka (białe stroje)

(3)   Helenka Kozłowska, Gabrysia Pacuszka, Magda Żach, Iza Adamczyk, Wiktoria Zawistowska, Lena Świerżewska (białe stroje)

Dzielnie kibicowały uczennice klas 2-gich uczęszczające również na zajęcia tj: Ania i Gabrysia Skorek, Nadia Przesmycka, Agatka Rostkowska (????) i Lena Ferenc (czerwone koszulki).

To były niezapomniane emocje zarówno dla dzieci, ich rodziców jak i dla nas Zarządu UKS-u kiedy to dwie ligowe drużyny, grają już handball na zaawansowanym poziomie a tu nasze maluszki stawiają swoje pierwsze kroki mniej lub bardziej pewnie. Duży dysonans ale jakże uroczo się ogląda jednych i drugich. Wszystkim za te emocje z serca dziękuję .

Autor: Opiekun p. Agata Rostkowska