CORAZ BLIŻEJ EUROPY, UCZNIOWIE SP 2 W PORTUGALII

9 marca 2020

Uczniowie naszej szkoły  mieli możliwość wyjazdu do Portugalii, pięknej miejscowości Vieira do   Minho. Tym razem byli to uczniowie klas 7 i 8.

MOTIVATION III-AUTONOMY-ENTHUSIASTIC SCHOOLS to kolejny  projekt, którego celem jest  rozwijanie zainteresowań uczniów oraz zachęcanie nauczycieli do organizowania zajęć pozalekcyjnych  z fotografii, środowiska naturalnego, technologii informacyjnej, robotyki oraz teatru.

Wyjazd, który miał miejsce w ferie, od 16 do 23 lutego na zawsze pozostanie w pamięci naszej młodzieży. Był to wyjazd bardzo pracowity. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach teatralnych, uczyli się tworzyć scenografię i maski. Mieli możliwość obejrzenia profesjonalnej anglojęzycznej sztuki oraz uczestniczyli w mini przedstawieniu  swoich młodszych portugalskich kolegów i koleżanek.

Zakwaterowanie u rodzin portugalskich  to ogromny krok w nauce samodzielności i poznawaniu kultury i kuchni  tego kraju. Większość uczestników miała szansę spróbować tradycyjnych dań portugalskich. W tym zupy  ‘caldo verde’ oraz słynnej kanapki ‘francesinhy’.

Nie mogło zabraknąć zwiedzania. Uczniowie podziwiali piękno uniwersyteckiego miasteczka Braga, malowniczego Porto i przepięknej Lizbony.

Ten projekt kończy się. Udział w nim to ogromna szansa dla małkińskiej młodzieży. Wspaniała lekcja życia. Doświadczenie, którego efekty,  uczniowie SP2 odczuwać będą przez całe swoje życie.

Autor: Koordynator Anna Waracka-Zyśk