"Dzieci czytają dzieciom"

6 listopada 2019

30 października 2019r. w środę odwiedziły nas przedszkolaki - grupa ,,Biedronki” z Samorządowego Przedszkola w Małkini Górnej. Wizyta dzieci w naszej świetlicy była rozpoczęciem cyklu spotkań ,,Dzieci czytają dzieciom”.

Uczennica klasy 2a Magdalena Żach i Marcel Sienicki z klasy 2b z zaangażowaniem przeczytali jedną z przygód wróbelka Elemelka pt. ,,Jak wróbelek Elemelek w szkole uczył się literek” Hanny Łochockiej.

Dzieci ze skupieniem wysłuchały treści opowiadania i trafnie omówiły jego przebieg. 5-latki były bardzo zadowolone, ponieważ była to okazja do krótkiego poznania ich przyszłej szkoły. Dzieci otrzymały imienne, kolorowe serca z włóczki wykonane przez wychowawcę świetlicy szkolnej. Dziękuję p. Urszuli Sienickiej za przygotowanie imiennych emblematów do serduszek.

Autor: p. Hanna Rukat