Oceanarium w naszej szkole

26 września 2019

W piątek 20.09.2019r. w  naszej szkole było Oceanarium. Każdy myślał, że przywiozą różne ryby, ślimaki i będziemy oglądać. Jednak wyglądało to zupełnie inaczej.

Na hali gimnastycznej rozstawiono wielką dmuchaną kulę, do której wchodziły kolejne klasy. W środku włączano film  o głębinie oceanu. Widzieliśmy różne rodzaje ryb.  Niektóre miały w sobie światło, były tam ślimaki, żółwie, nicienie, pierścienie.  Głębia oceanu jest  przepiękna. Wszyscy podziwialiśmy rekiny i wieloryby. Dużo  dowiedzieliśmy  się o  rafach  koralowych, których najwięcej jest na Filipinach. Mimo, że nie było żywych okazów, każdy z nas oglądał film z zainteresowaniem. Pół godziny seansu minęło bardzo szybko. Była to ciekawa lekcja przyrody.

Autor: Oliwia Wojkowska, Ola Wróblewska z klasy 6a