Sprzątanie Świata

23 września 2019

20 września, uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w 26 edycji akcji proekologicznej "Sprzątanie Świata - Polska 2019", która odbyła się pod hasłem: " Nie śmiecimy - sprzątamy - zmieniamy! W tym roku posprzątam mój kawałek Polski!

Na czwartej i piątej lekcji wszystkie klasy wybrały się sprzątać środowisko wokół nas. Blisko jest piękny las, ale zawsze w nim pełno śmieci. Tym razem, też było wiele odpadów, co nas zasmuciło, dlaczego nie dbamy o miejsce, w którym mieszkamy. Wszystkie śmieci, które znaleźliśmy, zebraliśmy w worki. Uzbierało się ich naprawdę dużo. My, jako młodzi ludzie dziwimy się dorosłym, którzy wyrzucają różne rzeczy do lasu. Są tam kosze, ale obok nich pełno śmieci. Dlaczego tak musi być? Czy nie przyjemniej byłoby iść do czystego lasu, pospacerować, podziwiać piękną przyrodę. Tak niewiele trzeba, wystarczy wrzucić papierek czy butelkę do kosza. Ten dzień uważamy za udany, bo zrobiliśmy coś dla środowiska. Tylko jak długo nasz las będzie czysty. Zaraz znajdą się tacy, którzy będą wyrzucać odpady i zaśmiecać swoje własne środowisko!!!

Autor: Redaktorki Dwójeczki- Julia Szulencka, Wiktoria Jaworska, Julia Brzózka