Sportowe wakacje UKS-u za nami

26 sierpnia 2019

Kilkunastoletnią  tradycją stało się, że zawodniczki UKS Dwójka Małkinia Górna, w okresie wakacyjnym, wyjeżdżają na obóz sportowy do Augustowa. Początkowo, termin wyjazdów oscylował w pierwszym miesiącu letniego wypoczynku, drugi rok z kolei termin zgrupowania to połowa sierpnia.

Zawodniczki, po niezwykle pracowitym i wyjątkowo długim sezonie ( ostatni wyjazd turniejowy miał miejsce 14-16 czerwca 2019r na Litwę) odpoczywały do 10 sierpnia 2019r. Po tym terminie rozpoczęłyśmy przygotowania do sezonu startowego 2019/2020. Nasz camp trwał od 11-20 sierpnia 2019r. Pomimo wieloletniej już tradycji, co roku dokładany jest nowy element, uatrakcyjniamy to co wpisało się w kanon tych pobytów, cieszymy się, że pomimo stałego miejsca zgrupowań dzieci kilkakrotnie chcą jechać w to samo, znane i lubiane powszechnie, miejsce. Zasada główna naszego wejścia w sezon to zrównoważony wysiłek, wszechstronny odpoczynek oraz przyjazna fachowa kadra jak i dobra wspólna, bezpieczna  zabawa. Dużo świeżego powietrza, niezależnie od aury, kąpiele słoneczne i wodne, nabywanie nowych umiejętności oraz szlifowanie formy i praca nad wszechstronnym wykorzystaniem zawodniczki podczas meczu. Program obejmował zarówno zajęcia teoretyczne (KOP czyli Koncentracja-Opanowanie-Pewność siebie) jak i oczywiście zajęcia praktyczne, dwa dni z trzema treningami dziennie a standardem były dwa treningi. Nie obyło się również bez dwóch dni sparingowych z rówieśniczkami z Lublina, które w tym samym czasie przebywały z nami w Międzyszkolnej Bursie w Augustowie.

Co działo się podczas tych 10-dni, monitorowane było na grupie zamkniętej na FB wraz z udostępnianymi zdjęciami i relacjami filmowymi, namiastkę dołączam do niniejszego artykułu.

Zespoły nasze miały do dyspozycji trzech trenerów: od bramkarek, przygotowania fizycznego oraz pierwszy trener. Oprócz kadry trenerskiej była również pomoc opiekuńcza ze strony jednego z rodziców. Wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji i realizacji założonych celów jak i podnoszenia poziomu naszych obozów sportowych, serdecznie dziękuję. Bardzo duże podziękowania należą się również Zarządowi UKS Dwójka, gdyż dzięki działaniom Prezesa Zbyszka Baczewskiego, pozyskaliśmy dofinansowanie do naszej akcji letniej z Urzędu Gminy Małkinia Górna. Dofinansowanie  sprawiło, że opłata za obóz była „na każdą kieszeń”. Dzięki temu pojechało 25 z 26 zawodniczek szkolonych w naszym UKS-ie. Bardzo dziękuję również Pani Wójt Bożenie Kordek za przychylne potraktowanie naszej prośby o pomoc w dowozie do Augustowa, dzięki czemu koszty transportu były niewielkie.

Ten mój dwudziesty już rok na obozach w Augustowie, przekonuje mnie jak zarażam tą wiedzą innych, że przy dobrej woli, mądrym planowaniu, chęci pracy i organizacji jak i poświęceniu własnemu, ze sztabem przychylnych i pomocnych ludzi wokół można „góry przenosić”. Nasz UKS ma już wytyczone plany na sezon następny i myślę, że przy tej ekipie oraz super zawodniczkach i ich rodzicach uda nam się je zrealizować o czym nie omieszkamy się pochwalić.

PS. Zespoły nasze czyli dzieci i młodziczka są już po badaniach kontrolnych w Podlaskim Centrum Medycyny Sportowej i Ortopedii.

Autor: Agata Rostkowska – trener UKS Dwójka Małkinia Górna