Dzień książki dla dzieci

5 kwietnia 2019

2 kwietnia w dzień urodzin duńskiego baśniopisarza  Hansa Christiana Andersena obchodzimy Międzynarodowy Dzień Książki  dla Dzieci. Świętowanie tego dnia ma na celu rozpowszechnianie książek dla dzieci oraz wspieranie czytania przez najmłodszych.

Z  tej okazji w świetlicy szkolnej zorganizowano czytanie na dywanie. Zainteresowaniem cieszyły się pozycje książkowe pt. „Małoletnim i stuletnim” Jeremiego Przybory oraz „Malala i jej czarodziejski ołówek” .Odbyła się też prezentacja książek przyniesionych przez uczniów i nauczyciela. Dzieci wykonywały  ilustracje do baśni, opowiadały o ich ulubionych pozycjach książkowych i ukochanych autorach. Na koniec dobierały nazwiska autorów do tytułów książek. Uczniowie wzięli udział w zabawie fabularyzowanej „Kareta”.

Wszyscy z uśmiechem na twarzach spędzili  czas i zgodnie stwierdzili, że z książką można się dobrze bawić.

Autor: Hanna Rukat