Dzień Języków Obcych - Turniej Wiedzy o Krajach Europejskich

28 marca 2019

W czwartek 21 marca 2019 roku w Pierwszy Dzień Wiosny, odbył się w naszej szkole Dzień Języków Obcych pod hasłem "Turniej Wiedzy o Krajach Europejskich". Uczniowie naszej szkoły odbyli podróż przez Rosję, Niemcy, Wielką Brytanię i Stany Zjednoczone.

Na 3 i 4 godzinie lekcyjnej uczniowie z klas 1- 4 zmagali się z zadaniami z języka angielskiego i brali udział w zabawach językowych. Urozmaiceniem były rozgrywki sportowe i piosenka w języku angielskim w wykonaniu klasy 4a. Na koniec było podsumowanie wyników. Najlepsze w tym przedziale wiekowym we wszystkich konkurencjach okazały się klasy 4, które otrzymały piękny puchar.

Na 5, 6 i 7 godzinie uczniowie klas 5- 8 i gimnazjum zmagali się także w turnieju wiedzy  o krajach europejskich, ich językach i kulturach.  Pomiędzy konkurencjami uczniowie śpiewali piosenki w trzech językach: angielskim, niemieckim i rosyjskim.  Innymi atrakcjami były  rozgrywki sportowe: rzut do kosza i przeciąganie liny. Nasze święto urozmaicił występ taneczny szalonych uczniów klas III gimnazjum. Na koniec dziewczynki z klasy 6b poczęstowały wszystkich smacznymi babeczkami upieczonymi przez uczniów klasy 7a.  Najlepsze we wszystkich konkurencjach zarówno językowych, jak i sportowych w tym przedziale wiekowym okazały się klasy 8, które z rąk Pani Dyrektor odebrały piękny puchar.

Czas spędzony wspólnie na przygotowaniach to mile spędzone chwile. Dlatego dziękujemy organizatorom tego wydarzenia – nauczycielom języków obcych, Paniom:  p. Annie Warckiej- Zyśk,  p. Alenie Przywoźnej, p. Beacie Narowskiej, p. Katarzynie Millak, p. Ewelinie Kłusek i p. Jagodzie Pisarek, które uświadomiły  nam, że nauka może być zabawą, że świat stoi przed nami otworem, a znajomość języków obcych pomoże nam go odkrywać.  Dziękujemy także Pani Joannie Sokołowskiej, która pomogła Nam w przygotowaniu pięknej dekoracji, a Panu Marcinowi Wojciechowskiemu za pomoc w sprawnym przeprowadzeniu rozgrywek sportowych.

Warto uświadomić sobie jak wiele korzyści przynosi człowiekowi znajomość języka angielskiego, niemieckiego czy  rosyjskiego. Dzięki  znajomości języków obcych możemy poznawać kraje, ludzi i ich tradycje oraz kulturę. Możemy lepiej rozumieć  odmienność innych narodów.

Autor: Natalia Majewska, kl. 3b gimnazjum