Powiatowy konkurs gramatyczny z języka niemieckiego

28 lutego 2019

28.02.2019 roku uczniowie naszej szkoły z klasy 3a gimnazjum, Aleksandra Polak i Sebastian Ostrowski, wzięli udział w IV edycji powiatowego konkursu z języka niemieckiego „Grammatik lässt sich mögen – Gramatyka da się lubić”.

Odbył się on w Zespole Szkół nr 1 im. Rotmistrza Witolda Pileckiego w Ostrowi Mazowieckiej. Konkurs zorganizowany był pod patronatem Starosty Powiatu Ostrowskiego Pana Zbigniewa Chrupka. Celem konkursu było sprawdzenie wiedzy młodzieży z zakresu gramatyki oraz słownictwa, przystąpiło do niego 23 uczniów z różnych szkół powiatu ostrowskiego. Konkurencja przebiegła w dosyć nietypowy, jednakże ciekawy sposób. Uczniowie poprzez aplikacje na swoich smartfonach wybierali odpowiedź na pytania (było ich 100) wyświetlane przez projektor. Po zakończeniu rywalizacji na uczestników czekał poczęstunek. Następnie zostały ogłoszone wyniki. Uczniowie naszej szkoły spisali się na ,,medal” gdyż, Sebastian  Ostrowski zajął II miejsce, a Aleksandra Polak wyróżnienie. Gratulacje! Do konkursu przygotowała nas Pani Beata Narowska.

Autor: Sebastian Ostrowski, uczeń klasy 3a gimnazjum