Gala konkursu Invictus 2018 r. w „Jatkach” w Ostrowi Maz.

23 lutego 2019

15 lutego 2019 r. to data gali wręczenia statuetek i tytułów „Invictus 2018r” oraz nagród za prace literackie. Zaproszonych zostało tam dużo ważnych osobistości z powiatu ostrowskiego, wicestarosta  Józef Rostkowski, przedstawiciele kapituły konkursu, wójtowie gmin. Uroczystość poprowadzona przez jedną z uczennic ostrowskiego Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja  Kopernika, odbyła się w Miejskim Domu Kultury „Jatki”.

Była to już piata edycja tego niezwykłego konkursu, gdzie nagradzane są osoby, które robią dużo  dla innych. Wraz z panią Barbarą Siwek miałam przyjemność reprezentowania naszej szkoły jako laureatka konkursu literackiego Invictus 2018r. W  kategorii klas VII,VIII i gimnazjalnych zajęłam 2 miejsce.  Podczas pierwszych minut wszystkim gościom została przedstawiona historia konkursu i zdobywcy tytułów z poprzednich lat. Następnie prowadząca przedstawiła tegorocznych Invictusów 2018 i laureatów konkursu literackiego, wybranych przez kapitułę konkursu. Podczas wręczania statuetek zostały również przeczytane laudacje. Tytuły  i statuetki  Invictus 2018 r. otrzymali: pani Joanna Kolasińska, Kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy w Ostrowi  Maz., prof. dr hab. Barbara Falińska, emerytowany językoznawca, podejmująca działania badające język regionu ostrowskiego i Szkolny Klub Wolontariatu „Rubinek Charytatywnie”.  Piękną oprawę muzyczną przygotowali  uczniowie z Liceum im. Kopernika.

Autor: Sylwia Dobrowolska, kl. IIIb gimnazjum, redaktor Dwójeczki