UKS Dwójka z tarczą

 • Drukuj zawartość bieżącej strony
 • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
12 grudnia 2017

9 i 10 grudnia 2017r był bardzo pracowitym weekendem dla Zarządu UKS „Dwójka” Małkinia Górna, obsługi Szkoły Podstawowej nr 2 w Małkini Górnej, rodziców dzieci biorących udział oraz bohaterek III Mikołajkowego Turnieju Piłki Ręcznej czyli dziewcząt z rocznika 2007 i młodsze pierwszego dnia oraz 2002 i młodsze drugiego dnia imprezy.  W sobotę, swój pierwszy występ,  zaliczyły dziewczynki z klasy IV c czyli sportowej z naszej szkoły. 

Były to na pewno trudne występy dla dziewcząt sędziujących nasz turniej (byłe zawodniczki UKS-u z rocznika 2000 i młodsze) gdyż panujący na boisku chaos jest sytuacją niezwykle wdzięczną dla rodziców zawodniczek ,wielkim przeżyciem dla dzieci, szokiem dla trenerów lecz dużym problemem dla arbitrów z powodu panującego żywiołu.  W turnieju wzięły udział dwie nasze drużyny wzmocnione dziewczętami , które były w naszym zespole  UKS „Dwójka” – dzieci. To one prowadziły do boju swoje młodsze koleżanki. W turnieju, tego dnia, wzięło udział 8 drużyn z trzech województw. Występujące drużyny to : SP Sochocin, UKS „Czarni” Regimin, UKS „Zielonka” Zielonka, UKPR „Agrykola” Warszawa, MKS Lublin, UKS „50” Białystok, UKS „Dwójka Małkinia 1 i 2. Grano 2x8 minut w dwóch grupach systemem „każdy z każdym”. Po wyjściu z grupy były mecze półfinałowe i finałowe a zespoły z 3 i 4 miejsca w grupie zagrały o miejsca V-VI oraz VII – VIII. Myślę , że w tej rywalizacji nie były ważne wyniki , lecz przeżycia, chrzest boiskowy oraz wiedza i umiejętności szlifowane na drodze do poziomu, który reprezentowały ich starsze koleżanki następnego dnia.

W niedzielę czyli 10 grudnia na parkiecie spotkały się zespoły juniorki młodszej czyli rocznik 2002 i młodsze. W tej kategorii już o wiele trudniej o przyjęcie zaproszenia na turniej przez zespoły. Początkowo mieliśmy zaproszonych również 8 ekip, następnie zespół z Płocka wycofał się a w dniu turnieju przyszła wiadomość o trudnościach w dotarciu zespołu z Kolna. Na szybko przeorganizowaliśmy mecze z dwóch grup na mecze systemem „każdy z każdym” . Nasze ligowe zawodniczki, zagrały jak z przysłowiowych nut, dojrzale, mocno w obronie, odpowiedzialnie w każdym elemencie gry i rozpoczęły tym samym, swoją szarżę na szczyt, co nie omieszkały przed turniejem zakomunikować. Pierwszy mecz , z „Agrykolą” Warszawa wygrały 12 : 9 , kontrolując cały czas wynik,  podobnie było z zespołem z Radzanowa i Poświętnego. Nasze apetyty ostudził pojedynek z SPR Łuków kiedy to na minutę przed końcem, przegrywamy dwiema bramkami. Mobilizacja w obronie i skuteczne rzuty doprowadzają do remisu. Dramaturgię dopełnił kontratak  naszej lewoskrzydłowej  Zuzy Kruszewskiej i sekundę przed końcem pojedynku… bramkarka odbija jej rzut. Syrena końcowa  na tablicy widnieje 7 : 7 więc inkasujemy  jeden punkt za remis. Dziewczętom pozostaje, przy równej liczbie punktów,  bilans bramkowy, który , aby wygrać zawody, musi być co najmniej trzy bramkową wygraną.  Dziewczyny wychodzą na parkiet na ostatni pojedynek z Gimnazjum z Przesmyk i wygrywają go 12 : 4. Raz jeszcze szczerze gratuluję występu dziewczętom i słowa uznania dla dotrzymywania danego słowa.

Oba dni wynikowo dla zespołów rodzimego UKS-u, nie mogły być lepsze. Statuetki dla najlepszych zawodniczek otrzymały pierwszego dnia Julia Kołodziej i Zosia Kruszewska a dnia drugiego Karolina i Andżelika  Bończyk.

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu organizacyjnego naszej , już cyklicznej imprezy,  gdyż turniej oznaczony był już numerem „3”.  Ogromną wartością dodaną naszego klubu są rodzice, bardzo Wam dziękujemy gdyż peany pochwalne płynęły od trenerów wszystkich drużyn przez cały weekend co do organizacji.  Na zakończenie naszych „Mikołajek” przybył do nas nowo wybrany prezes Warszawsko –Mazowieckiego Związku Piłki Ręcznej Pan Grzegorz Gutkowski, który również nie szczędził wielu ciepłych słów.  

Bardzo dziękujemy obsłudze stolika sędziowskiego a sędzinom Weronice i Oli w szczególności. Również Pan Piotr w obsłudze „wizji i fonii” był niezastąpiony. Dzielnie mu pomagali chłopcy z 3 klasy gimnazjum. Również dziękujemy Panu Dyrektorowi GOKiSu za wsparcie co do obsługi medycznej naszej imprezy, bez której nie mogłaby się ona odbyć.

Skład zespołu dzieci czyli 2007 i młodsze: Oliwia Barszcz, Nina Bednarek, Julia Kołodziej, Gut Ola, Zyśk Michalina, Piotrowska Julia, Wojtkowska Blanka, Polińska Julia, Sierota Maja, Julka Pawłowska, Zosia Kruszewska, Wiktoria Zyśk, Maria Barzyczak, Amelka Kosowska, Roksana Przywoźna i Gabrysia Jagiełło.

Zespół  2002 i młodsze – juniorka młodsza: Julia Majewska, Łucja Liszewska, Karolina Budziszewska, Magda Godlewska, Julia Piotrak, Aleksandra Rostkowska, Zuzanna Kruszewska, Maria Suchcicka, Oliwia Zakrzewska, Andżelika Bończyk i Karolina Bończyk. 

Galeria

 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie