Wielki sukces uczniów z SP nr 2 im. F. Chopina w Małkini Górnej

3 lutego 2019

Tradycją naszej szkoły stał się udział w radosnym śpiewaniu na Powiatowym  Festiwalu Kolęd i Pastorałek organizowanym od kilku lat przez Szkołę Podstawową w Andrzejewie. W tym roku była to już XII edycja tego konkursu.

Jedenastoosobowy zespół uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Fryderyka Chopina, pod nazwą „WIOLINKI”, zaśpiewał „Pastorałkę od serca do ucha”, która została oceniona bardzo wysoko, gdyż na 14 zespołów  zdobyliśmy II miejsce. Warto wspomnieć o tym, że była to najwyższa ocena w tej kategorii, bowiem Komisja Konkursowa nie przyznała pierwszego miejsca.

Oto skład zwycięskiego zespołu: Maksymilian Małecki, Maria Gałązka, Oliwia Ochman, Aleksandra Perzan, Zofia Perzan, Magdalena Waś, Oliwia Liszewska, Aleksandra Godlewska, Amelia Borowa, Filip Kuziak i Wiktoria Zachura.

Cieszymy się, że mogliśmy wziąć udział w festiwalu i zaprezentować swoje możliwości wokalne i utwierdzić się w przekonaniu, że nasza praca daje efekty. Umożliwiła nam to Pani Wójt Bożena Kordek, która zapewniła nam transport na konkurs, za co serdecznie dziękujemy.

Autor: Grażyna Długoborska – opiekun Gminnego Chóru Dziecięcego