Jesteś tutaj: Start / Aktualności / Szachy

Szachy

20 listopada 2018

Za nami jesienne rozgrywki szachowe. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Małkini Górnej wzięli udział  w Otwartym Turnieju Szachowym o Puchar Wójta Gminy Małkinia Górna 11 listopada oraz  w VI Otwartych Mistrzostwach Powiatu Ostrowskiego w Szachach w Starej Ruskołęce 18 listopada 2018 r.

Naszą szkołę dzielnie reprezentowali najmłodsi i nieco starsi uczniowie: Julia Zawisza, Wiktoria Zawistowska, Igor Kulesza, Dominika Dylewska,   Julek Kołota, Szymon Majewski, Antoni Brzózka, Nimira Paweł, Marcel Antoniak, Michał Karwowski, Zosia Kowalczyk,  Aleksandra Małecka, Wiktoria Wiśniewska,  Bartosz Rogaski, Kacper Szulencki, Adam Adamczyk, Maja Sierota, Aleksander Barzyczak, Maria Barzyczak, Wiktoria Zyśk, Amelia Kosowska i Cezary Sierota.

W turnieju w Małkini wzięło udział 54 uczestników. Nasi najlepsi zawodnicy to:  Cezary Sierota, Wiktoria Zyśk i  Maja Sierota. W Starej Ruskołęce liczba uczestników była ponad dwa razy większa. Po raz pierwszy w tym roku turniej odbył się w dwóch kategoriach z podziałem na młodszych uczestników do lat 10 i starszych. Niektórzy zawodnicy to posiadacze  wysokich kategorii szachowych oraz zdobywcy wielu nagród. Poziom turnieju był bardzo wysoki. Dla najlepszych czekały puchary, nagrody pieniężne i rzeczowe a każdy młodszy zawodnik otrzymał drobny upominek.

Nasi najlepsi uczniowie w swoich kategoriach wiekowych to Zosia Kowalczyk- III miejsce w kategorii dziewczynek do 10 lat oraz Adam Adamczyk i Szymon Majewski,

Turnieje przebiegły w sympatycznej atmosferze a my zdobyliśmy przede wszystkim kolejne doświadczenie, które jest niezbędne dla graczy i wróciliśmy z jeszcze większym zapałem do gry.

Autor: p. Dorota Sobieska