Wyjazd edukacyjny do Warszawy

19 listopada 2018

W czwartek 15.11.2018r., odbyła się wycieczka do Warszawy dla uczniów klas: VA, VB oraz VIB do Hangaru 646, oraz do kina na film pt. „Dziadek do orzechów”.

Celem wycieczki było wyrabianie nawyku aktywnego spędzania czasu wolnego oraz rozwijanie zainteresowania sportem. Przygotowanie do aktywności fizycznej, ochrona i dbanie o zdrowie własne oraz innych, a w szczególności, uświadomienie potrzeby aktywności fizycznej.

Pierwszym punktem programu wycieczki był park trampolin Hangar 646. Największym zainteresowaniem cieszyły się skoki do dołu z gąbkami oraz rzuty do kosza po odbiciu z trampoliny. Przed zajęciami grupa została zapoznana z regulaminem strefy trampolin. Na miejscu uczniowie otrzymali skarpetki antypoślizgowe i obejrzęli film instruktażowy. Instruktorzy, stale obecni w tym miejscu, zapoznali nas z obiektem, wyjaśnili zasady korzystania z poszczególnych sprzętów i uczyli, jak bezpiecznie bawić się na trampolinach. Wszyscy z radością skakali na różne sposoby. Zabawa składała się z szeregu aktywności takich jak: wspólna rozgrzewka, nauka podstaw skakania na trampolinach, gry w zbijaka na trampolinach, nauka podstawowych elementów z dziedziny akrobatyki.

Ta coraz bardziej popularna forma aktywności fizycznej dostarczyła uczestnikom wycieczki wielu niezapomnianych wrażeń.

Drugim punktem programu była projekcja filmu „Dziadek do orzechów i cztery królestwa” to nowa propozycja od Disneya. Historia Clary, która poszukuje klucza mogącego pomóc otworzyć jej tajemnicze pudełko - prezent od zmarłej mamy. Film łączy w sobie wzruszającą historię, ukazuje wartości rodzinne i to, że każdy przeżywa utratę ukochanej osoby zupełnie inaczej. Wszystko zostało przedstawione w niezwykłym klimacie z bajki. Pojawiła się też magia Świąt Bożego Narodzenia.

Uczniowie wracali zmęczeni i bogaci w nowe doświadczenia, planując już kolejny wyjazd, który będzie już w grudniu.

Autor: Redaktor „Dwójeczki”- Kinga Staniaszek kl.Vb